Radio

BiperTV

Facebook

Galerie

Wydarzenia

Artykuły

Szukaj

Reklama

Reklama

Kryminałki: Odpowiedzą za kradzież i włamanie na konto bankowe

Kryminalni międzyrzeckiego komisariatu ustalili sprawców kradzieży oraz włamania na konto bankowe mieszkańca gminy Drelów. Zarzuty w tej sprawie usłyszała już 48-letnia znajoma pokrzywdzonego, podejrzana o kradzież karty oraz 25-latek z Lublina. Policjanci ustalają wszystkie okoliczności sprawy. Kradzież z włamaniem zagrożona jest karą do 10 lat pozbawienia wolności.

W połowie października bieżącego roku do międzyrzeckiego komisariatu zgłosił się mieszkaniec gminy Drelów. Z relacji mężczyzny wynikało, że nieznany sprawca skradł należącą do niego kartę bankomatową, przy użyciu której dokonał szeregu wypłat. Pokrzywdzony dodał, że gdy tylko zauważył brak karty sprawdził sytuację na swoim koncie. Wówczas okazało się, że „amator cudzego mienia” korzystając z różnych bankomatów na terenie Białej Podlaskiej, wypłacił łącznie kwotę 12 tysięcy złotych. Mężczyzna nie wiedział w jakich okolicznościach doszło do kradzieży, zapewniał jednak, że nikt poza nim nie miał dostępu zarówno do karty jak też pinu.

Sprawą zajęli się kryminalni międzyrzeckiego komisariatu. Funkcjonariusze realizując czynności w sprawie ustalili personalia osób podejrzewanych o udział w zdarzeniu. Okazało się, że jest to 48-letnia mieszkanka gminy Drelów, znajoma pokrzywdzonego oraz dwaj mężczyźni w wieku 25-26 lat.

Z ustaleń funkcjonariuszy wynikało, że 48-latka, która podejrzana jest o kradzież karty i przekazanie jej 26-latkowi, jeszcze przed zdarzeniem robiła zakupy pokrzywdzonemu. Wówczas korzystała zarówno z tej karty jak też przy użyciu podanego pinu.

Funkcjonariusze ustalili też dane dwóch mężczyzn podejrzewanych o włamania na konto bankowe pokrzywdzonego przy użyciu skradzionej karty. Okazało się, że jest to 26-letni mieszkaniec gminy Drelów oraz jego 25-letni znajomy, mieszkaniec Lublina.

Zarzuty w tej sprawie usłyszała już 48-latka oraz młodszy z mężczyzn. Zgodnie z obowiązującymi przepisami kradzież zagrożona jest karą do 5 lat pozbawienia wolności, natomiast za włamanie na konto grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności.

 

 

materiał: Komenda Miejska Policji w Białej Podlaskiej
tekst i zdjęcia: Barbara Salczyńska-Pyrchla rzecznik prasowy KMP Biała Podlaska
opracowanie: Gwalbert Krzewicki

Please select listing to show.

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się ze znajomymi:

Udostępnij
Wyślij tweeta
Wyślij e-mailem

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Czytaj więcej o:

Reklama

Reklama

Zobacz więcej z tych samych kategorii

Reklama