Radio

BiperTV

Facebook

Galerie

Wydarzenia

Artykuły

Szukaj

Reklama

Reklama

Wisznice: Stypendium Starosty wręczone podczas Dnia Edukacji Narodowej (film) (galeria)

18 października podczas Dnia Edukacji Narodowej uczniowie Liceum Ogólnokształcącego im. Władysława Zawadzkiego w Wisznicach odebrali Stypendia Starosty Bialskiego. Uroczystość była również okazją do wręczenia nauczycielom i pracownikom oświaty nagród jubileuszowych i dyrektorskich.

W uroczystym Dniu Edukacji Narodowej w Liceum Ogólnokształcącym im. Władysława Zawadzkiego w Wisznicach, który odbył się 18 października, nadszedł czas na podsumowanie minionego roku wytężonej pracy, zarówno uczniów jak i ich nauczycieli. – Dzień Edukacji Narodowej to polskie święto oświaty upamiętniające powstanie Komisji edukacji Narodowej, które stało się podstawą nowoczesnej edukacji. Również dzisiaj edukacja jest wspólnym dobrem, a proces kształcenia i wychowania zadaniem trudnym i wymagającym –  mówiła dyrektor LO w Wisznicach Izabela Sokołowska.

Uczniowie z najlepszymi wynikami w nauce odebrali z rąk sekretarza Powiatu Bialskiego Sławomira Sosnowskiego Stypendium Starosty Bialskiego na rok 2021/2022. – Najpracowitsi uczniowie, którzy zdobywają najlepsze wyniki w nauce to wyjątkowi uczniowie. Wszyscy jesteście wyjątkowi, wszyscy możecie sięgać po sukcesy. W waszym zasięgu jest wszystko, co sobie zamarzycie. Łatwiej jest ludziom wykształconym, ludziom, którzy potrafią wiązać wiedzę z praktyką. Szkoła w Wisznicach takie własnie umiejętności daje – zwrócił się do uczniów wicestarosta Sławomir Sosnowski.  

Wśród wyróżnionych znaleźli się:

1. Kacper Cuch
2. Patryk Kuszneruk
3. Dominika Osypiuk
4. Katarzyna Kieruczenko
5. Aleksandra Dragan
6. Martyna Kalinowska
7. Klaudia Osipiuk
8. Gabriela Jańczuk
9. Patrycja Mirończuk
10. Paulina Klimkowicz

Uczniowie klas pierwszych złożyli uroczyste ślubowanie stając się pełnoprawnymi członkami wisznickiej placówki. – Zaczynacie kolejny etap waszej edukacji, ale też kolejny etap waszego życia. Cieszę się, ze wybraliście nasza szkołę i że to my będziemy mogli wam towarzyszyć w osiąganiu kolejnych szczebli wykształcenia i nabywania nowych doświadczeń na drodze ku pełnej dorosłości i dojrzałości – mówiła dyrektor Izabela Sokołowska.

Każdego roku Dzień Edukacji Narodowej staje się momentem podsumowania dorobku zawodowego pracujących w placówce oświatowej nauczycieli, pracowników administracji i obsługi. Tego dnia złożono gratulacje trojgu nauczycielom obchodzącym jubileusz pracy zawodowej: Leszkowi Raczkowskiemu, Monice Władyczuk-Pakule i Dorocie Dokudowicz-Potipie.

Nagrody Dyrektora Szkoły wręczono Hannie Bruczuk, Dominice Semczuk, Grzegorzowi Kulickiemu i Mariuszowi Smagiełowi. Wyróżnienia odebrali również pracownicy administracji i obsługi Beata Włostowska, Barbara Gabrylewicz i Tadeusz Wortolec.

Warto nadmienić, że nauczyciel języka rosyjskiego Marta Jaroszewicz odebrała Nagrodę Starosty Bialskiego podczas Powiatowego Dnia Edukacji Narodowej w Małaszewiczach.

Uroczystość uświetniły swoją obecnością i wsparciem dyrektor Wydziału Spraw Społecznych Barbara Kociubińska-Koza oraz insp. Marta Bogusz.

materiał: Radio Biper Wisznice
tekst i opracowanie: Anna Ostapiuk
zdjęcia: Mariusz Maksymiuk
film: Małgorzata Mieńko

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się ze znajomymi:

Udostępnij
Wyślij tweeta
Wyślij e-mailem

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Czytaj więcej o:

Reklama

Reklama

Zobacz więcej z tych samych kategorii

Reklama