Radio

BiperTV

Facebook

Galerie

Wydarzenia

Artykuły

Szukaj

Reklama

Reklama

Wracają łóżka covidowe w szpitalach w Białej i Radzyniu. Były. Ale znowu będzie ich więcej

- Wojewoda lubelski Lech Sprawka na bieżąco monitoruje sytuację epidemiczną na terenie województwa lubelskiego i proporcjonalnie do wzrostu zakażeń wirusem SARS-CoV-2 systematycznie rozwija w szpitalach bazę łóżek dla pacjentów zakażonych. - przekazuje w komunikacie Agnieszka Strzępka z Urzędu Wojewódzkiego w Lublinie. W najbliższym czasie ilość łóżek covidowych wzrośnie. Nowe wytyczne otrzymały właśnie m.in.: Wojewódzki Szpital Specjalistyczny w Białej Podlaskiej i Szpital w Radzyniu Podlaskim.

Aktualnie na terenie województwa lubelskiego jest fizycznie dostępnych 651 łóżek na II poziomie (czyli dla pacjentów, dla których COVID-19 jest główną chorobą), w tym 84 łóżek w szpitalu tymczasowym w Lublinie.

Wczoraj (11.10.2021) i dziś (12.10.2021) wojewoda lubelski podpisał kolejne polecenia, m.in. dotyczące szpitala w Szczebrzeszynie, WSS w Białej Podlaskiej, Radzyniu Podlaskim, Rykach, SPSK1 w Lublinie – szpitala tymczasowego, na mocy których są rozwijane kolejne łóżka na II poziomie oraz łóżka respiratorowe. Wojewoda lubelski stara się zachować bufor bezpieczeństwa łóżek dla pacjentów zakażonych, równocześnie maksymalnie zabezpieczając łóżka dla pacjentów niezakażonych oraz wykorzystując bazę łóżek w szpitalu tymczasowym, gdzie są leczeni pacjenci w lżejszym stanie.

Wojewódzki Szpital Specjalistyczny w Białej Podlaskiej
– w dniach 8-10 października 2021r. – dysponował 92 łóżek, w tym 2 łóżek respiratorowych oraz 5 łóżek obserwacyjnych,
– od dnia 11 października 2021r. do odwołania – 106 łóżek, w tym 4 łóżek respiratorowych oraz 5 łóżek obserwacyjnych.

Samodzielny Publiczny Zakład Opieki Zdrowotnej w Radzyniu Podlaskim
Wojewoda polecił kompleksową realizację świadczeń opieki zdrowotnej w związku z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19 przez Szpital w Radzyniu Podlaskim, poprzez zapewnienie w podmiocie leczniczym od dnia 15 października 2021r. do odwołania dla pacjentów z podejrzeniem zakażenia lub zakażonych wirusem SARS-CoV-2 –14 łóżek, w tym 2 łóżek respiratorowych oraz 4 łóżek obserwacyjnych.

 

materiał: Urząd Wojewódzki w Lublinie
tekst: Agnieszka Strzępka rzecznik Urzędu Wojewódzkiego w Lublinie / Leszek Niedaleki
grafika: arch.radiobiper.info
opracowanie: Leszek Niedaleki

Please select listing to show.

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się ze znajomymi:

Udostępnij
Wyślij tweeta
Wyślij e-mailem

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Czytaj więcej o:

Reklama

Reklama

Zobacz więcej z tych samych kategorii

Reklama