Radio

BiperTV

Facebook

Galerie

Wydarzenia

Artykuły

Szukaj

Reklama

Reklama

XII Bialskopodlaskie Zakończenie Sezonu Motocyklowego Św. Krzyś (film) (galeria)

Prezydent Białej Podlaskiej Michał Litwiniuk zaprosił na XII Bialskopodlaskie Zakończenie Sezonu Motocyklowego Św. Krzyś. Wydarzenie miało miejsce 10 października na bialskim Placu Wolności. W programie oprócz spotkań z motocyklistami, rozmowach o ich pasji, znalazły się m.in. wystawy i konkursy, poczęstunek, koncert zespołu Rockheads oraz zawody sprawnościowe.

Najbardziej widowiskowa była jak zawsze parada motocyklowa ulicami miasta. Setki motocykli przejechały dziś pętlą głównych ulic na terenie miasta: Plac Wolności – Warszawska – Zamkowa – Piłsudskiego – Grunwaldzka – Terebelska – Sobieskiego – Janowska – al. Jana Pawła II – Orzechowa – Włoska – Sidorska – al. Tysiąclecia – Sidorska – Zamkowa – Plac Wolności. Na zakończenie sezonu przybyli licznie motocykliści klubowi i indywidualni, motocyklistki, sympatycy motocykli i ogólnej motoryzacji, również właściciele klasyków na czterech kołach. 

Jednym z najważniejszych partnerów i organizatorów wydarzenia było Bialskie Centrum Kultury im. Bogusława Kaczyńskiego w Białej Podlaskiej. – Dziękujemy Opatrzności i umiejętnościom, za względnie szczęśliwie przebyty kolejny sezon. Życzymy sobie, byśmy w przyszłym roku w równym zdrowiu i z jeszcze większymi uśmiechami pod kaskiem przebywali kolejne kilometry – witał braci motocyklistów prezydent miasta Michał Litwiniuk. Za miniony sezon podziękował również obecny na spotkaniu kapelan motocyklistów ks. Wojciech Majewski. – Spotykamy się tutaj nie tylko po to, żeby sobie porozmawiać i pooglądać sprzęty, ale również by powiedzieć sobie parę słów na temat bezpiecznego korzystania z dróg. Nie jest najlepiej w tym przypadku, bo wypadków było, jest i będzie dosyć dużo. Corocznie motocykliści uczestniczą w około 2300 wypadkach drogowych, w których ginie nas około 240, w tym około 15 pasażerów. Ponad 1800 motocyklistów i ponad 200 pasażerów doznaje poważnych obrażeń ciała, niestety wielu z nich umiera, a inni zostają inwalidami do końca życia. Sprawcami około 80% wypadków drogowych z udziałem motocyklistów są niestety kierowcy samochodów osobowych – przybliżył statystyki honorowy prezes Klubu GROM Zdzisław Kozłowski. – Podpowiedź: uważajcie! wakacje, piątek lub sobota, godziny 14-18, proste odcinki na drogach zwykłych, tam najczęściej mamy problemy jako motocykliści. Apelujemy do kierowców samochodów, by uwzględniali naszą obecność na drogach i pamiętali, że my jesteśmy kreseczką na drodze, a same lusterka nie pokażą prawdziwego obrazu.  

Podczas imprezy odbył się koncert zespołu Rockheads, a motocykliści wzięli udział w konkurencjach sprawnościowych. Na wszystkich czekał poczęstunek na ciepło i na słodko. 

 

materiał: Radio Biper Biała Podlaska
tekst: Leszek Niedaleki
zdjęcia i opracowanie: Gwalbert Krzewicki / Anna Ostapiuk

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się ze znajomymi:

Udostępnij
Wyślij tweeta
Wyślij e-mailem

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Czytaj więcej o:

Reklama

Reklama

Zobacz więcej z tych samych kategorii

Reklama