Radio

BiperTV

Facebook

Galerie

Wydarzenia

Artykuły

Szukaj

Reklama

Reklama

Międzyrzec Podlaski: 29 – lecie Organizacji ,,Podaj Dziecku Pomocną Dłoń’’ (galeria)

Uroczyste obchody Jubileuszu miały miejsce dziś (10 października 2021r.) na placu przy siedzibie Organizacji - ul. Zarówie w Międzyrzecu Podlaskim. Podczas obchodów rocznicy, można było skosztować przygotowanego poczęstunku. Na stołach pojawi się m.in. ciasto domowe i gorące potrawy regionalne. Prezes Organizacji Sławomir Zacharjasz wręczył zasłużonym członkom odznaczenia i podziękowania. Podziękowania wręczono również darczyńcom i gościom uroczystości. Wśród nich m.in. poseł Riad Haidar i radny powiatowy Paweł Litwiniuk.

Poseł Riad Haidar:
Aby czynić dobro nie potrzebna jest żadna legitymacja partyjna czy organizacyjna. Ludzie są po to stworzeni aby pomagać jeden drugiemu. W tym miejscu, w kwestii pomagania innym, nigdy polityki być nie powinno. Jedyna słuszna polityka powinna opierać się na pytaniu, jak pomóc drugiemu człowiekowi. Dlatego tutaj dziś jestem. Cieszę się z tego wydarzenia. Uroczystość skromna ale o wielkim sercu. Otwiera oczy i pokazuje nam ile dobra możemy wnieść na ten świat okazując pomoc. Ludzie potrzebujący nie raz wstydzą się aby powiedzieć komukolwiek, że są w potrzebie. Nie raz ci faktycznie potrzebujący nie mają odwagi o pomoc poprosić. Chowają się ze swoimi problemami. Doskonale wiem, że nadal są tacy co zjedzą śniadanie ale wiedząc, że nie będzie już kolacji czy obiadu. Mimo wszystko starają się funkcjonować. Walczą. Organizacje takie jak dziś obchodząca swój jubileusz, działania prowadzone przez takie organizacje jak ta w Międzyrzecu Podlaskim, oby ich było jak najwięcej. Niech Organizacja nadal ma siły. Żeby tych ludzi biednych, potrzebujących było mało, mniej i co raz mniej. Wszystkiego dobrego członkom Organizacji ,,Podaj Dziecku Pomocną Dłoń’’. Możecie na mnie liczyć zawsze, nie zależnie od wiatru politycznego. Ludziom należy i trzeba pomagać, taka jest moja dewiza.

Krótka historia Organizacji ,,Podaj Dziecku Pomocną Dłoń’’ w Międzyrzecu Podlaskim.
Organizacja powstała w maju 2008 roku. Inicjatywa prezesa Sławomira Zacharjasza. Przekształcono struktury Ogólnopolskiej Organizacji Bezrobotnych istniejącej od 1998 roku w nową organizację o charakterze pomocowym. Ogólnopolska Organizacja Bezrobotnych była organizacją nastawioną na zwalczanie bezrobocia, łagodzenie jego skutków, pomoc osobom w ciężkiej sytuacji materialnej i społecznej. Po 2005 roku, z powodu prężnie rozwijającego się rynku pracy i zmniejszającej się liczbie osób bezrobotnych, skupiono się na niesieniu pomocy osobom trwale bezrobotnym. W szczególności dzieciom tych osób, które były trwale pokrzywdzone i nieszczęśliwe w całej tej sytuacji. W 2008 roku przekształcono struktury i zmieniono statut i cele Organizacji.

Aby jeszcze bardziej aktywnie pomagać dzieciom zarejestrowano Organizację „Podaj Dzieciom Pomocą Dłoń”. Skupia się ona na niesieniu wsparcia materialnego milusińskim. Działania Organizacji i jej prezesa nie przechodzą bez echa. Każdego roku przeprowadzanych jest wiele akcji mających na celu gromadzenie środków na pomoc dzieciom i poszukiwanie ludzi dobrej woli wspierających pracę Organizacji. Dzięki zaangażowaniu pracowników Organizacji, władz miasta Międzyrzec Podlaski, Powiatu Bialskiego, Powiatowemu Urzędowi Pracy wraz z Oddziałem Zamiejscowym PUP w Międzyrzecu Podlaskim od wielu lat realizowana jest główna misja Organizacji – pomoc dzieciom znajdującym się w trudnej sytuacji materialnej z miasta Międzyrzec Podlaski i gminy Międzyrzec Podlaski.

Corocznie z inicjatywy Organizacji ,,Podaj Dziecku Pomocną Dłoń’’, począwszy od pierwszych miesięcy danego roku, organizowane są: choinki noworoczne, bale karnawałowe, śniadania wielkanocne dla podopiecznych Organizacji oraz mieszkańców Międzyrzeca Podlaskiego i okolic, liczne festyny z okazji Dnia Dziecka, Powitania i Pożegnania Wakacji, Powitanie i Pożegnanie Lata, wieczerze i spotkania wigilijne dla członków Organizacji i mieszkańców miasta i gminy. Podopieczni Organizacji obdarowywani są upominkami, słodyczami, artykułami szkolnymi tak często jak tylko to jest możliwe.

W ostatnim czasie, z powodu pandemii i wprowadzonych obostrzeń nie wszystkie z wydarzeń miały swoje kontynuacje. Huczne festyny i pikniki zastąpiono skromnymi, zgodnymi z obostrzeniami spotkaniami. Dzieci jednak, nadal, jak co roku otrzymywały i otrzymują swoje upominki. Od lat, rodzinom należącym do Organizacji wydawana jest żywność i pieczywo. Organizacji ,,Podaj Dziecku Pomocną Dłoń’’ współpracuje z Bankiem Żywności. Pozyskiwana jest dodatkowa żywność przekazywana następnie potrzebującym w formie wsparcia i pomocy. Wydawana jest także odzież.

Wszystko to jednak nie byłoby możliwe gdyby nie sponsorzy, ludzie dobrej woli. Organizacja a w szczególności podopieczni i najmłodsi do których trafia pomoc jest ogromnie wdzięczna wszystkim dobrodziejom.

materiał: Radio Biper Międzyrzec Podlaski
tekst: Leszek Niedaleki
zdjęcia i opracowanie: Gwalbert Krzewicki

Please select listing to show.

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się ze znajomymi:

Udostępnij
Wyślij tweeta
Wyślij e-mailem

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Czytaj więcej o:

Reklama

Reklama

Zobacz więcej z tych samych kategorii

Reklama