Radio

BiperTV

Facebook

Galerie

Wydarzenia

Artykuły

Szukaj

Reklama

Reklama

Kryminałki: Odpowie za przywłaszczenie telefonu należącego do znajomego

Za przywłaszczenie telefonu komórkowego odpowie 37-letni bialczanin. Z ustaleń policjantów wynika, że „amator cudzego mienia” odnalazł zgubione przez znajomego przedmioty, których tylko część powróciła do właściciela. Wartość strat oszacowana została przez pokrzywdzonego na kwotę 1500 złotych. 37-latek usłyszał zarzut i przyznał się do winy. Policjanci zabezpieczyli też od mężczyzny pieniądze na poczet przyszłych kar i grzywien.

Na początku września do bialskiej komendy zgłosił się mieszkaniec miasta. Z relacji mężczyzny wynikało, że nieznany sprawca przywłaszczył należący do niego telefon. Do zdarzenia doszło na początku czerwca bieżącego roku na terenie Białej Podlaskiej, a wartość strat oszacowana została przez pokrzywdzonego na kwotę 1500 złotych.

Sprawą zajęli się policjanci zwalczający przestępczość przeciwko mieniu bialskiej komendy. W trakcie prowadzonych czynności funkcjonariusze ustalili personalia mężczyzny podejrzewanego o udział w zdarzeniu. Okazało się, że jest to 37-letni mieszkaniec miasta, znajomy pokrzywdzonego.

Z ustaleń funkcjonariuszy wynikało, że w dniu zdarzenia mężczyźni wspólnie wracali do domu. Gdy 37-latek dowiedział się, że jego kompan zgubił klucze oraz telefon komórkowy powrócił do miejsca, gdzie mogły znajdować się zagubione przedmioty. Po chwili przyniósł mężczyźnie znalezione klucze.

37-latek podejrzany jest o przywłaszczenie zagubionego wówczas telefonu. W trakcie rozmowy z zatrzymującymi go funkcjonariuszami przyznał, że znalazł telefon, jednak nie oddał go od razu, a już następnego dnia nie chciał zostać posądzonym o kradzież.

Mężczyzna usłyszał zarzut i przyznał się do winy. O jego dalszym losie zadecyduje sąd. Za popełniony czyn grozi kara do roku pozbawienia wolności.


materiał: Komenda Miejska Policji w Białej Podlaskiej
tekst i zdjęcia: Barbara Salczyńska-Pyrchla rzecznik prasowy KMP Biała Podlaska
opracowanie: Gwalbert Krzewicki

Please select listing to show.

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się ze znajomymi:

Udostępnij
Wyślij tweeta
Wyślij e-mailem

Jedna odpowiedź

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Czytaj więcej o:

Reklama

Reklama

Zobacz więcej z tych samych kategorii

Reklama