Radio

BiperTV

Facebook

Galerie

Wydarzenia

Artykuły

Szukaj

Reklama

Reklama

Sosnówka: Gminna droga z Przechód na Lipinki. Kolejny odcinek w budowie (galeria)

Rozmawiamy z wójtem Gminy Sosnówka Marcinem Babkiewiczem. Tematem reportażu jest budowa II etapu drogi z Przechód na Lipinki. Ten etap umożliwi zabezpieczenie dobrej jakości dojazdu do ostatnich, położonych przy tej drodze gospodarstw.

Drogę rozpoczęto budować w latach 2016 – 2019. W tamtym czasie korzystano z Programu Rozwoju Gminnej i Powiatowej Infrastruktury Drogowej. Realizacja zadania pod tytułem: „Budowa drogi gminnej Nr 101196L pozwoliła na budowę odcinka 600 metrów trasy. Wartość zadania wyniosła ponad 436 tys zł, w tym kwota dofinansowania wyniosła ponad 204 tys zł. I etap zrealizowano w 2018 roku za czasów wójta Marka Korpysza.

Wójt Marcin Babkiewicz wraz z Urzędem Gminy w Sosnówce, sięgnęli po dofinansowanie ze środków Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg. Tytuł realizowanego zadania to „Budowa drogi gminnej Nr 101196L na odcinku prawie jednego kilometra. Prace prowadzone są od końca realizacji I etapu do 1556 metra drogi, prawie pod lasem. Pozostanie około pół kilometra najtrudniejszego do pokonania odcinka drogi. W przyszłości zarówno mieszkańcy jak i władze Gminy pracować będą nad umieszczeniem pozostałego fragmentu, jako etapu III do realizacji w kolejnych programach zewnętrznych. – Kończymy zaczętą drogę. Dokładamy asfalt, tak by mieszkańcy tej miejscowości mieli swobodny dostęp i dojazd. W jednym miejscu w drodze występowało zaniżenie, w którym podczas opadów było totalne błoto. Cieszę się, że dzięki środkom z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg udaje się wybudować porządną drogę. Myślę, że mieszkańcy Przychodu dzięki remontom drogi gminnej, jak i powiatowej, powinni być zadowoleni. Zakończenie prac powinno nastąpić wraz z końcem października i wtedy będziemy mieli okazję spotkać się na otwarciu drogi. Wychodzę z założenia, że z dobrych rzeczy trzeba się cieszyć i trzeba się nimi chwalić – podkreśla wójt Gminy Sosnówka Marcin Babkiewicz.

Budowa II etapu drogi, o długości ok. jednego kilometra, z jednym przepustem wodnym na trasie i kilkoma zjazdami wraz ze zjazdem w sąsiednią drogę gminną to koszt 888 tys. zł, z czego jako dofinansowanie na konto Gminy Sosnówka trafiło 444 tys. zł. Prace wykonuje PRD Parczew. Oddany do użytku w 2018 roku etap I plus wykonywany obecnie etap II znacznie poprawi komfort podróży mieszkańców. Nadal pozostaje do realizacji najtrudniejszy, wąski, wyboisty i prowadzący przez las odcinek drogi. To ewentualnie w przyszłości realizowany etap III budowy drogi. Drogi ważnej dla mieszkańców Przechodu. W prostej linii stanowi bowiem najkrótszy dojazd do Lipinek, miejscowość będąca częstym celem podróży mieszkańców Przechód, w Lipinkach znajduje się bowiem najbliższa kaplica.

materiał: Radio Biper Sosnówka
tekst: Leszek Niedaleki/Anna Ostapiuk
zdjęcia i opracowanie: Gwalbert Krzewicki
film: Małgorzata Mieńko

Please select listing to show.

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się ze znajomymi:

Udostępnij
Wyślij tweeta
Wyślij e-mailem

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Czytaj więcej o:

Reklama

Reklama

Zobacz więcej z tych samych kategorii

Reklama