Radio

BiperTV

Facebook

Galerie

Wydarzenia

Artykuły

Szukaj

Reklama

Reklama

Województwo: Nie całkiem pusta cysterna w Hrubieszowie

2,7 tys. paczek papierosów ujawnili podczas wspólnych działań funkcjonariusze lubelskiej Krajowej Administracji Skarbowej i Nadbużańskiego Oddziału Straży Granicznej. Kontrabanda ukryta była w pociągu towarowym.

Wjeżdżający do Polski przez przejście graniczne w Hrubieszowie pociąg towarowy został prześwietlony na urządzeniu RTG. Uwagę funkcjonariuszy zwrócił obraz jednej z przewożonych cystern. W zgłoszonym jako pusty zbiorniku mundurowi dostrzegli nieprawidłowości w obrazie ze skanera.

Funkcjonariusze KAS i SG sprawdzili ogólnie dostępne elementy wagonu. Z uwagi na substancję, która był wcześniej przewożona w cysternie do jej rewizji potrzebny był specjalistyczny sprzęt. Podczas kontroli wnętrza zbiornika pomogli wezwani na miejsce funkcjonariusze Straży Pożarnej.

Jak się okazało wysiłki były uzasadnione. We wnętrzu cysterny znajdowało się 2,7 tys. paczek nielegalnych papierosów. Wartość rynkowa ujawnionego towaru to ponad 40 tys. zł.

W sprawie zostało wszczęte postępowanie karne skarbowe, które prowadzi Lubelski Urząd Celno-Skarbowy w Białej Podlaskiej.


materiał: Izba Administracji Skarbowej w Lublinie
tekst i zdjęcia: Michał Deruś rzecznik prasowy Obsługi Klienta i Komunikacji Zewnętrznej Izba Administracji Skarbowej w Lublinie
opracowanie: Gwalbert Krzewicki

Please select listing to show.

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się ze znajomymi:

Udostępnij
Wyślij tweeta
Wyślij e-mailem

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Czytaj więcej o:

Reklama

Reklama

Zobacz więcej z tych samych kategorii

Reklama