Radio

BiperTV

Facebook

Galerie

Wydarzenia

Artykuły

Szukaj

Reklama

Reklama

VI Narodowe Czytanie w gminie Międzyrzec Podlaski (film)

5 września Publiczna Szkoła Podstawowa w Rudnikach oraz Gminna Biblioteka Publiczna w Międzyrzecu Podlaskim zaprosiły mieszkańców gminy na wyjątkowe wydarzenie, jakim było publiczne odczytanie fragmentów dramatu Gabrieli Zapolskiej podczas X jubileuszowego Narodowego Czytania pod patronatem pary prezydenckiej.

 

Spotkanie w okolicznościowym saloniku bohaterki dramatu Gabrieli Zapolskiej, podczas którego przedstawiciele różnych profesji i środowisk odczytali fragmenty „Moralności pani Dulskiej”, poprowadziły ubrane w stroje z epoki dyrektor GBP Magdalena Chodzińska i dyrektor SP w Rudnikach Monika Swórska. W szóstej edycji Narodowego Czytania w gminie Międzyrzec wzięło udział blisko 40 lektorów, a wśród nich wójt Krzysztof Adamowicz, przedstawiciele rady gminy i pracownicy urzędu gminy, sołtysi, strażacy, uczniowie, dyrektorzy szkół i przedszkoli, a także zaproszeni goście reprezentujący I Warszawską Brygadę Pancerną, I Batalion Zmechanizowany w Białej Podlaskiej, Nadleśnictwo Międzyrzec, Komisariat Policji w Międzyrzecu Podlaskim, Jednostkę JRG Międzyrzec Podlaski, BLGD, Międzyrzecką Spółdzielnię Socjalną „Razem” oraz Radio Biper. – Spotkaliśmy się w pięknym plenerze, pogoda nas dziś rozpieściła. Jak co roku czytało z nami wiele wspaniałych osób. To dla mnie ogromna radość i zaszczyt, że tak dużo osób chce w tym wydarzeniu uczestniczyć – podkreśla dyrektor GBP Magdalena Chodzińska. Na uroczyste wydarzenie przybyli słuchacze nie tylko z gminy Międzyrzec, ale też sąsiedniej gminy Drelów i Międzyrzeca Podlaskiego. – Sam pomysł, abyśmy spotkali się na świeżym powietrzu w tej urokliwej aranżacji jest wartością samą w sobie – zauważył wójt Krzysztof Adamowicz.

Przybyli mogli przy okazji obejrzeć wystawę prac konkursowych „Duch książki na fotografii”, którą tworzyły fotografie ukazujące poszczególne sceny z wybranych książek przygotowane przez społeczność gminnych szkół. Wystawie towarzyszyło ogłoszenie wyników konkursu oraz wręczenie pamiątkowych dyplomów i nagród.

W kategorii dzieci do lat 11 nagrodę główną zdobyła praca „Pippi Pończoszanka” przygotowana przez Zofię Jurkowską, Oliwię Wójcicką i Piotra Wójcickiego pod opieką Moniki Kasperskiej.
Wyróżnienie: Przedszkole w Rzeczycy za pracę „Królewna Śnieżka i siedmiu Krasnoludków” Bracia Grimm (Weronika Furman, Aleksander Pawłowski, Sebastian Walecki, Liliana Puszkarska, Wojciech Mielaniuk, Maja Pietruszka, Laura Głozińska, Laura Kalenik, Brajan Podgajny, opiekun Katarzyna Szymańska, Justyna Szabaciuk).

W kategorii młodzież 12-17 lat nagroda główna: Publiczna Szkoła Podstawowa im. Janusza Kusocińskiego w Rogoźnicy za pracę „Tajemniczy ogród” Francesa Hodgson Burnetta (Ernest Sierocki, Wojciech Tymoszuk, Kamila Siwiak, Kinga Przychodzka, Michał Michaluk, Filip Bzyk, Natalia Węgrzyniak, opiekun Dorota Charczuk i Bogusława Małek).
Wyróżnienie: Publiczna Szkoła Podstawowa im. Kornela Makuszyńskiego w Rzeczycy Wiktor Orłowski za pracę „Opowieści z Narnii: Lew, czarownica i stara szafa” C.S. Lewisa.

W kategorii dorośli nagroda główna: Publiczna Szkoła Podstawowa im. Jana Kusocińskiego w Rogoźnicy za pracę „Moralność pani Dulskiej” Gabrieli Zapolskiej (Dorota Herda, Bogusława Małek, Artur Stefaniuk, Małgorzata Kuzaka, Marta Sawczuk, Justyna Kołodziejczuk, Anna Matwiejuk, Inna Szymona, Renata Nestoruk, Daniel Wajszczuk, opiekun Justyna Kołodziejczuk).

Wyróżnienie Publiczna Szkoła Podstawowa im. Karola Krysińskiego w Rudnikach za pracę „Moralność pani Dulskiej” Gabrieli Zapolskiej (Elżbieta Łaziuk, Renata Kurenda, Sławomir Litwiniuk, Emilia Olszewska, Marzena Przybyłowska, Emil Nasiłowski, opiekun Renata Kurenda)

Podczas wydarzenia wręczono również Statuetki Przyjaciel Biblioteki, którymi w tym roku uhonorowano dyrektor Publicznej Szkoły Podstawowej im. Mikołaja Kopernika w Tłuśćcu Elżbietę Demczuk, dyrektor Przedszkola w Rzeczycy Anetę Pawłowską i dyrektor Publicznej Szkoły Podstawowej im. Karola Krysińskiego w Rudnikach Monikę Swórską. – Tytuł „Przyjaciel biblioteki” to najwyższa forma uznania dyrektora i pracowników GBP. To szczególne podziękowanie za współpracę, wyraz szacunku i deklaracja, że zawsze mogą na nas polegać. Wręczany jest każdego roku od 2017 r. w kategoriach urzędnik, instytucja/organizacja i osoba. W tym roku ze względu na panującą w 2020 r. sytuację, postanowiliśmy to trochę zmienić i statuetki otrzymały wspierające nas dyrektorki szkól i przedszkola – wyjaśnia Magdalena Chodzińska.


 
materiał: Radio Biper Gmina Międzyrzec Podlaski
tekst: Anna Ostapiuk
film: Biper TV
opracowanie: Gwalbert Krzewicki

Please select listing to show.

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się ze znajomymi:

Udostępnij
Wyślij tweeta
Wyślij e-mailem

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Czytaj więcej o:

Reklama

Reklama

Zobacz więcej z tych samych kategorii

Reklama