Radio

BiperTV

Facebook

Galerie

Wydarzenia

Artykuły

Szukaj

Reklama

Reklama

Kryminałki: Seria oszustw internetowych i kodów ingerujących w dane kont bankowych

Zagacie: 29 letni kierowca zatrzymany w ruchu drogowym w okresie sądowego zakazu kierowania pojazdami mechanicznymi. // Międzyrzec Podlaski: Mieszkaniec oszukany podczas internetowej transakcji zakupu pontonu wędkarskiego. // Kodeń: Mieszkaniec pokrzywdzony poprzez przesłany przez sprzedającego żarówki poprzez komunikator internetowy kod. Nastąpiło wpłynięcie na dane informatyczne banku i strata 1000 zł z konta. // Łomazy: Nieznany sprawca działając w celu osiągnięcia korzyści majątkowej doprowadził mieszkankę do niekorzystnego rozporządzenia mieniem w kwocie 2.000 zł. // Janów Podlaski: Nieznany sprawca, za pośrednictwem strony internetowego portalu ogłoszeniowego, w celu osiągnięcia korzyści majątkowej doprowadził mieszkańca do niekorzystnego rozporządzenia mieniem w kwocie 500 zł.

21.09.2021r. ZAGACIE, 
Funkcjonariusze zatrzymali do kontroli drogowej 29-letniego mieszkańca gm. Terespol, który kierował samochodem osobowym m-ki BMW w okresie sądowego zakazu kierowania pojazdami mechanicznymi. Postępowanie prowadzi KP Terespol.

10.09.2021r. MIĘDZYRZEC PODLASKI, 
Nieznany sprawca za pośrednictwem internetowego portalu społecznościowego w celu osiągnięcia korzyści majątkowej, wprowadził w błąd mieszkańca Międzyrzeca Podlaskiego co do zamiaru i możliwości wywiązania się z umowy sprzedaży pontonu wędkarskiego. Po otrzymaniu ustalonej zaliczki sprzedający nie przesłał przedmiotu transakcji oraz nie zwrócił pieniędzy. Postępowanie prowadzi KP Międzyrzec Podlaski.

20.09.2021r. gm. KODEŃ, 
Nieznany sprawca podczas zakupu na portalu ogłoszeniowym żarówek za pomocą komunikatora internetowego przesłał link do pokrzywdzonego a następnie za jego pomocą, bez upoważnienia wpłynął na dane informatyczne banku doprowadzając do niekorzystnego rozporządza mieniem w kwocie 1000 zł na szkodę pokrzywdzonego mieszkańca gm. Kodeń. Postępowanie prowadzi KP Terespol.

20.09.2021r. gm. ŁOMAZY
Nieznany sprawca działając w celu osiągnięcia korzyści majątkowej doprowadził mieszkankę gm. Łomazy do niekorzystnego rozporządzenia mieniem w kwocie 2.000 zł w ten sposób, że po uprzednim wprowadzeniu pokrzywdzonej w błąd co do realizacji czynności związanych ze sprzedażą i dostawą towaru za pośrednictwem portalu ogłoszeniowego przesłał fałszywy link do płatności czym wpłynął na automatyczne przetwarzanie, gromadzenie i przekazywanie danych informatycznych w wyniku czego uzyskał od pokrzywdzonej działającej w błędnym przekonaniu dostęp elektroniczny do jej rachunku bankowego, z którego dokonał wypłaty środków pieniężnych w w/w kwocie. Postępowanie prowadzi KMP Biała Podlaska.

21.09.2021r. JANÓW PODLASKI, 
Nieznany sprawca, za pośrednictwem strony internetowego portalu ogłoszeniowego, w celu osiągnięcia korzyści majątkowej doprowadził mieszkańca Janowa Podlaskiego do niekorzystnego rozporządzenia mieniem w kwocie 500 zł, wprowadzając go w błąd w ten sposób, że pod pozorem zakupu alufelg od pokrzywdzonego przesłał fałszywy link poprzez komunikator do odbioru płatności, a następnie wpłynął na automatyczne przetwarzanie danych i pozyskał dane karty płatniczej przypisanej do rachunku pokrzywdzonego, po czym dokonał wypłaty w/w kwoty. Postępowanie prowadzi KMP Biała Podlaska.

 

materiał: Komenda Miejska Policji w Białej Podlaskiej
tekst i zdjęcia: Barbara Salczyńska-Pyrchla rzecznik prasowy KMP Biała Podlaska
opracowanie: Gwalbert Krzewicki

Please select listing to show.

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się ze znajomymi:

Udostępnij
Wyślij tweeta
Wyślij e-mailem

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Czytaj więcej o:

Reklama

Reklama

Zobacz więcej z tych samych kategorii

Reklama