Radio

BiperTV

Facebook

Galerie

Wydarzenia

Artykuły

Szukaj

Reklama

Reklama

Roskosz: „Z pomysłem w przyszłość” w ECKiW OHP

Od 1 września bieżącego roku w Europejskim Centrum Kształcenia i Wychowania OHP w Roskoszy trwa realizacja projektu „Z pomysłem w przyszłość”, finansowanego ze środków Polsko-Litewskiego Funduszu Wymiany Młodzieży z dotacji MEN. Bierze w nim udział po dziesięciu uczestników i dwóch opiekunów Centrum oraz organizacji partnerskiej z Litwy.

W ramach przygotowań do głównego działania, którym będzie międzynarodowa wymiana młodzieży w dniach 22-28.09.2021r., młodzież rozpoczęła spotkania w swoich narodowych grupach, przygotowując prezentacje i zajęcia o przedsiębiorczości i ekonomii społecznej, ankiety, plakaty, program wieczorków narodowych, gry i zabawy integracyjne i ewaluacyjne, które zostaną wykorzystane podczas międzynarodowego spotkania w Roskoszy.

Głównym celem realizowanego projektu jest zwiększenie szans na rynku pracy uczestników projektu i odbiorców działań upowszechniających poprzez rozwijanie postaw przedsiębiorczości, pomysłowości i współpracy na rzecz aktywności społecznej, a także pozyskiwanie i przekazywanie wiedzy i pomysłów o przedsiębiorczości społecznej, ze zwróceniem uwagi na korzyści i możliwości wspólnego prowadzenia działalności w ramach przedsiębiorstwa społecznego. Ponadto dzięki wspólnej realizacji projektu młodzież z Polski i Litwy pozna kulturę swego kraju sąsiedzkiego, rozwinie poczucie tolerancji i solidarności, zmotywuje siebie i innych do większej aktywności społecznej.

W ramach działań przygotowawczych uczestnicy projektu opracowali ankietę o potrzebach młodzieży na obszarze miasta Biała Podlaska i jego okolic. Serdecznie zapraszamy do jej wypełnienia młodych mieszkańców Białej Podlaskiej i okolic w wieku 13-20 lat. Wyniki ankiety posłużą do przygotowania diagnozy lokalnych potrzeb młodzieży:

https://www.survio.com/survey/d/J9X6G6O6Y8V6P6S8Kmateriał: ECKiW OHP
tekst i zdjęcia: Maja Hince Specjalista ds. współpracy międzynarodowej
opracowanie: Gwalbert Krzewicki

Please select listing to show.

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się ze znajomymi:

Udostępnij
Wyślij tweeta
Wyślij e-mailem

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Czytaj więcej o:

Reklama

Artykuł sponsorowany >>

Reklama

Zobacz więcej z tych samych kategorii

Reklama