Finałowe zawody Pucharu Polski w nordic walking – czyli – Hajnówka zdobyta!

Finał Pucharu Polski Nordic Walking w Hajnówce zakończył się spektakularnym sukcesem nie tylko dla organizatorów czyli Polskiej Federacji Nordic Walking ale także dla bialczanina. Puchar Polski składał się z 5 etapów w których każdy uczestnik zbierał punkty do klasyfikacji generalnej. Podczas finałowego etapu w Hajnówce w których wystartowało ponad 400 zawodników na trzech dystansach 5, 10 i 21 km startował Paweł Jagieła z klubu TKKF Krzna Biała Podlaska który wygrał na dystansie 5 km swoją kategorię wiekową 30-39 lat, a w klasyfikacji generalnej Pucharu Polski zajął 2 Miejsce ustępując tylko dla Macieja Kłosa. Ten sezon jest niezwykle udany ponieważ Paweł został brązowym medalistą Mistrzostw Europy na 5 km oraz Wicemistrzem Polski na tym dystansie w kat. 30-39 lat.

materiał: Klub TKKF Krzna Biała Podlaska
tekst i zdjęcia: Klub TKKF Krzna Biała Podlaska
opracowanie: Gwalbert Krzewicki