Radio

BiperTV

Facebook

Galerie

Wydarzenia

Artykuły

Szukaj

Reklama

Reklama

Gm. Wisznice: Trwa budowa drogi w Dubicy i Horodyszczu (film)

Trwają prace przy budowie drogi gminnej nr 101254L przez miejscowości Dubica i Horodoszcze w gminie Wisznice. Droga jest łącznikiem drogi krajowej nr 63 z drogą wojewódzką nr 812. O przebiegu inwestycji rozmawiamy z wójtem gminy Wisznice Piotrem Draganem.

Wykonawcą jest Zakład Usługowy „KRECIK” Barbara Kisiel. Prace podczas budowy polegają na wykonaniu warstw konstrukcyjnych drogi wraz z podbudową i nawierzchnią z betonu asfaltowego oraz wszystkimi elementami pasa drogowego łącznie z oznakowaniem pionowym, a także budową kanału technologicznego. Zakończenie inwestycji zaplanowano na listopad 2021 roku.

Wójt gminy Wisznice Piotr Dragan

Inwestycja finansowana jest ze środków Państwowego Funduszu Celowego w ramach Funduszu Dróg Samorządowych oraz budżetu gminy. – To największa inwestycja drogowa, jaką kiedykolwiek robiliśmy. Droga ma 2,7 km. Realizacja rozpoczęła się w grudniu ubiegłego roku pracami ziemnymi, w tej chwili jesteśmy po pierwszej warstwie masy bitumicznej. Kończone są prace ziemne, a po ich zakończeniu zostanie położona druga warstwa masy bitumicznej. Wykonawca ma długi termin, do 15 grudnia, ale możliwe jest zakończenie wraz z początkiem października. Wykonawca spieszy się, a i nam zależy na tym, by szynko rozliczyć rzeczowo i finansowo tę drogę. Tak aby środki spłynęły do nas ostatecznie jeszcze w tym roku – wyjaśnia wójt gminy Wisznice Piotr Dragan. Powstająca droga jest drogą szerszą niż gminna i będzie jedną z ważniejszych arterii na terenie gminy Wisznice. – Tą drogą będzie można skrócić sobie drogę, jadąc w kierunku Lublina z Białej Podlaskiej lub objeżdżając Wisznice. 

Źródło / zdjęcia: UG w Wisznicach

Film: Małgorzata Mieńko

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się ze znajomymi:

Udostępnij
Wyślij tweeta
Wyślij e-mailem

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Czytaj więcej o:

Reklama

Reklama

Zobacz więcej z tych samych kategorii

Reklama