Radio

BiperTV

Facebook

Galerie

Wydarzenia

Artykuły

Szukaj

Reklama

Reklama

Bialscy funkcjonariusze zajęli drugie miejsce w rywalizacji o „Puchar Rowerowej Stolicy Polski”

Zakończyła się III edycja rywalizacji o „Puchar Rowerowej Stolicy Polski”. Biała Podlaska „wykręciła” niemal 480 tysięcy kilometrów. Plasując się na drugim miejscu i utrzymując tym samym ubiegłoroczny wynik. Bialscy policjanci, którzy aktywnie włączyli się w tą inicjatywę zajęli również II miejsce w kategorii NAJLEPSZA INSTYTUCJA. Wczoraj w amfiteatrze odbyło się uroczyste podsumowanie przedsięwzięcia.

Przez cały czerwiec trwała III edycja rywalizacji o „Puchar Rowerowej Stolicy Polski”. Jej zasady były proste – rowerzyści pobierali specjalnie stworzoną przez Bydgoszcz na potrzeby rywalizacji darmową aplikację, która rejestrowała trasy i ich długości. W tym roku Biała Podlaska „wykręciła” niemal 480 tysięcy kilometrów zajmując II miejsce, utrzymując tym samym ubiegłoroczny wynik. Pierwsze miejsce zajęli pasjonaci dwóch kółek z Nowej Soli.

Komenda Miejska Policji w Białej Podlaskiej aktywnie włączyła się w działania „kręcąc kilometry” na rzecz swojego miasta. Na czele drużyny stanęli: Komendant Miejski Policji w Białej Podlaskiej inspektor Wojciech Czapla oraz jego zastępca nadkomisarz Mariusz Kononiuk. Funkcjonariusze i emeryci policyjni oraz osoby zaprzyjaźnione z bialską jednostką przejechali łącznie ponad 15 tysięcy kilometrów.

Policjantem, który przejechał ich najwięcej bo ponad 1800 okazał się nadkomisarz Sławomir Roszkowski pełniący na co dzień służbę na stanowisku oficera dyżurnego KMP w Białej Podlaskiej.

Wczoraj w bialskim amfiteatrze odbyło się uroczyste podsumowanie tego przedsięwzięcia. Prezydent Miasta Biała Podlaska Michał Litwiniuk podziękował instytucjom oraz osobom, które włączyły się w akcję, wręczając nagrody najlepszym uczestnikom tego sportowego wyzwania. Poza pucharem mundurowi otrzymali też nagrodę pieniężną. Wykorzystają ją na zakup stojaków rowerowych, które staną przed komendą.


materiał: Komenda Miejska Policji w Białej Podlaskiej
tekst i zdjęcia: Barbara Salczyńska-Pyrchla rzecznik prasowy KMP Biała Podlaska
opracowanie: Gwalbert Krzewicki

Please select listing to show.

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się ze znajomymi:

Udostępnij
Wyślij tweeta
Wyślij e-mailem

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Czytaj więcej o:

Reklama

Reklama

Zobacz więcej z tych samych kategorii

Reklama