Radio

BiperTV

Facebook

Galerie

Wydarzenia

Artykuły

Szukaj

Reklama

Reklama

Biała Podlaska: Dwa pasy i dwa ronda – ruszyła przebudowa na Janowskiej (film) (galeria)

Od kilku dni ruszyły prace przy kolejnym, ważnym projekcie drogowym. Północne dzielnice miasta zależne są od przepustowości drogi wojewódzkiej nr 812. Ta przepustowość - kierowcy mogą poświadczyć - dawno już wymagała znaczącej poprawy. Sukcesywnie wyposażano trasę w ronda. Powstał wiadukt nad bialską obwodnicą. Newralgicznym punktem pozostał jednak odcinek od skrzyżowania Janowskiej i al. Jana Pawła II do ronda im. Żołnierzy Wyklętych. Do końca roku wszystko diametralnie powinno ulec zmianie a spowolnienie ruchu, korki, wyczekiwanie na kilkukrotną nie raz zmianę świateł przejdzie do przeszłości.

 

Rozbudowa ulicy Janowskiej – w ciągu drogi wojewódzkiej nr 812 – na odcinku od istniejącej ścieżki rowerowej w rejonie ronda im. Żołnierzy Wyklętych do skrzyżowania ulicy Janowskiej z al. Jana Pawła II wraz ze skrzyżowaniem obejmuje budowę ścieżki rowerowej i zatok autobusowych oraz przebudowę chodników i co najważniejsze budowę ronda na obecnym skrzyżowaniu sterowanym światłami i co równie ważne poszerzenie odcinka ulicy Janowskiej pomiędzy dwoma rondami do dwóch pasów ruchu w każdym z kierunków.

Zakres zadania inwestycyjnego obejmuje: przebudowę skrzyżowania z ulicą Jana Pawła II na rondo turbinowe, poszerzenie ulicy Janowskiej do czterech pasów, po dwa w oba kierunki ruchu, jezdnia o łącznej szerokości 14 metrów, inne roboty budowlane i drogowe zgodnie z załączoną dokumentacją projektową, roboty budowlane związane z infrastrukturą towarzyszącą: kanalizacją deszczową, wodociągową, telekomunikacyjną, energetyczną kablową nn i SN, napowietrzną nn oraz oświetleniem drogowym.

Rozpoczęcie prac pozwoli na ukończenie projektu budowy ścieżki rowerowej w ciągu ulicy Janowskiej. Powstał odcinek od skrzyżowania z ul. Artyleryjską i Piłsudskiego. W kierunku na obwodnicę ścieżka kończy się obecnie na wysokości salonu Fiata przy Janowskiej. Z drugiej strony, ścieżka rowerowa wykonana została od granic miasta (skrzyżowanie i przejście dla pieszych z drogi wojewódzkiej 811 na osiedle Relax) w kierunku na wiadukt, wiaduktem w kierunku na rondo im. Żołnierzy Wyklętych. Brakuje odcinka na obecnie rozbudowywanym fragmencie ulicy Janowskiej. Łącznik ścieżki powstanie wraz z modernizowanym odcinkiem ulicy do końca br.

Prace wykonuje Przedsiębiorstwo Budownictwa Drogowego „Tre-DROM” sp. z o.o., z Białej Podlaskiej. Miasto Biała Podlaska na wykonanie zadania zabezpieczyło w budżecie ok. 4 mln 725 tys zł. Tre-Drom wygrał przetarg na wykonanie przebudowy ulicy z kwotą ok. 4 mln 700 tys zł. Oszczędność po stronie samorządu to ok. 25 tysięcy złotych. Prace wykonane mają zostać w terminie ok. 120 dni – 4 miesiące. Jest duża szansa, że zakończą się jeszcze przed końcem br.

materiał: Radio Biper Biała Podlaska
tekst: Leszek Niedaleki
mapa: Investcom Biała Podlaska
zdjęcia i opracowanie: Gwalbert Krzewicki

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się ze znajomymi:

Udostępnij
Wyślij tweeta
Wyślij e-mailem

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Czytaj więcej o:

Reklama

Reklama

Zobacz więcej z tych samych kategorii

Reklama