Radio

BiperTV

Facebook

Galerie

Wydarzenia

Artykuły

Szukaj

Reklama

Reklama

Sosnówka: Ekologiczny, rodzinny piknik (galeria)

Wójt Gminy Sosnówka - Marcin Babkiewicz, oraz Gminny Ośrodek Kultury w Sosnówce - dyrektor Jolanta Mikulska, zaprosili na imprezę pn. "Ekologiczny Piknik Rodzinny w Sosnówce". W pierwszym terminie, pod koniec sierpnia, z uwagi na niesprzyjającą pogodę imprezę postanowiono przenieść na dzień 5 września 2021r. I to była pierwsza słuszna decyzja. Kolejną znakomitą inicjatywą było zaproszenie do udziału w pikniku Koła Gospodyń Wiejskich, organizacje i instytucje. A smaczku imprezie dodały zaproszone zespoły i gwiazdy wieczoru. Piknik udał się nadzwyczajnie dobrze!

Wydarzenie pn: „Ekologiczny Piknik Rodzinny w Sosnówce” realizowane jest w ramach poddziałania 19.2 „Wsparcie na wdrażanie operacji w ramach strategii rozwoju lokalnego kierowanego przez społeczność” w ramach działania „Wsparcie dla rozwoju lokalnego w ramach inicjatywy LEADER” objętego Programem PROW na lata 2014 – 2020 w zakresie 4.8 Promowanie obszaru objętego LSR, w tym produktów lub usług lokalnych. Projekt współfinansowany jest ze środków Unii Europejskiej.

Celem imprezy integracyjno – promocyjnej „Ekologiczny Piknik Rodzinny w Sosnówce” była promocja, ochrona i zachowanie ekologicznego i kulturowego dziedzictwa gminy Sosnówka oraz obszaru objętego LSR poprzez organizację imprezy

Ekologiczny, rodzinny piknik w Sosnówce przeprowadzono na obiektach sportowych przy Szkole Podstawowej w Sosnówce. W programie wiele atrakcji, wśród nich m.in. występy artystyczne, gry i zabawy przyrodniczo-ekologiczne, warsztaty ekologiczne i recyklingowe, stoiska wystawiennicze twórców ludowych, akcja wymiany makulatury i wiele innych.

Na scenie zaprezentował się Zespół Pieśni i Tańca „Kresowiak” z Woli Uhruskiej, Zespół „Bokoryna” z Żalina, Zespół Śpiewaczy z Rozwadówki, Zespół „Biesiadnicy” z Żeszczynki, Zespół „Łobaczewianki” z Łobaczewa Małego, występ gimnastyki artystycznej w wykonaniu Hani Jakubiuk, występy wokalne solistek: Anny Brodzkiej, Zofii Litwiniuk, Natalii Raczkowskiej. W finale koncert Zespołu „The Monsters”, „Królowej Disco” i „Energy Girls”.

Stoiska z regionalnymi potrawami przygotowały Koła Gospodyń Wiejskich działające na terenie gminy Sosnówka: Koło Gospodyń Wiejskich „Sosnowianki” w Sosnówce, Koło Gospodyń Wiejskich „Babeczki z Wygnaneczki” w Wygnance, Koło Gospodyń Wiejskich „Motwiczana” w Motwicy, Koło Gospodyń Wiejskich „Rozwadowianka” z Rozwadówki oraz Koło Gospodyń Wiejskich w Czeputce.

Stoiska dodatkowe: stoisko Edukacji Ekologicznej, która przeprowadzi warsztaty ekologiczne i recyklingowe oraz zabawy przyrodniczo – ekologiczne, akcja wymiany makulatury na drzewka sosnowe, stoiska wystawiennicze i warsztatowe twórców ludowych: KOWAL, WIKLINIARZ, GARNCARZ, stoiska promocyjno – informacyjne w tym: Muzeum Józefa Ignacego Kraszewskiego w Romanowie, Nadleśnictwa Włodawa w Susznie, Elektro Agri Piotr Korpysz, Placówka Terenowa Kasy Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego w Białej Podlaskiej, Międzygminny Związek Celowy we Włodawie, Powiatowy Zespół Doradztwa Rolniczego w Wisznicach.

Niebawem film z pikniku na Biper TV!

 

materiał: Radio Biper Sosnówka
tekst: Leszek Niedaleki
zdjęcia i opracowanie: Gwalbert Krzewicki

 

Please select listing to show.

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się ze znajomymi:

Udostępnij
Wyślij tweeta
Wyślij e-mailem

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Czytaj więcej o:

Reklama

Reklama

Zobacz więcej z tych samych kategorii

Reklama