Radio

BiperTV

Facebook

Galerie

Wydarzenia

Artykuły

Szukaj

Reklama

Reklama

Biała Podlaska: Wspólny Świat wsparty koncertem Gwiazd! (film) (galeria)

Realizacja projektu Romana Laszuka urzeczywistniła się dzięki środkom z Budżetu Obywatelskiego. Podczas koncertu w bialskim parkowym amfiteatrze zbierano środki mające wesprzeć działalność stowarzyszenia pomagającemu dzieciom z autyzmem.

 

Zgromadzonych podczas „Koncertu nie tylko dla gwiazd”, finansowanego ze środków Budżetu Obywatelskiego, powitała prezes Stowarzyszenia „Wspólny Świat” Anna Chwałek, dla której podopiecznych trafią zebrane podczas imprezy pieniądze.

Dzięki temu, że mamy Budżet Obywatelski, możemy się dzisiaj spotkać i zrobić wspaniałą rzecz. Bawimy się świetnie i wspieramy stowarzyszenie, które już od blisko piętnastu lat pomaga dzieciom z autyzmem – mówiła Anna Chwałek.Pomagamy dzieciom i młodzieży, mamy ambicję pomagać również dorosłym. Parę lat temu wyszliśmy z inicjatywą budowy Centrum Pomocy Osobom z Autyzmem, miejsca wyjątkowego w skali kraju. Jako mieszkańcy Białej Podlaskiej możemy być dumni, że właśnie tutaj, dzięki wsparciu mieszkańców, włodarzy miasta, radnych, posłów i samorządowców udało się stworzyć miejsce, które jest nadzieją dla rodzin wychowujących dzieci z autyzmem.

Prezes Chwałek przypomniała, że na chwilę obecną został wybudowany budynek, w którym mieści się przedszkole oraz ośrodek terapii i diagnostyki. Trwają prace końcowe przy kolejnych dwóch budynkach, w których będzie się mieściła szkoła przysposabiająca do pracy, środowiskowy dom dla osób z autyzmem i dom pobytu stałego dla osób dorosłych.
Potrzebujemy nakładów finansowych, aby wykończyć te obiekty i je wyposażyć. Przed nami jeszcze budowa ostatniego budynku, w którym będzie się mieściła szkoła podstawowa dla dzieci z autyzmem. Stowarzyszenie się rozwija, dlatego potrzebujemy wsparcia – przybliżyła najbliższe plany organizacji jej liderka apelując jednocześnie o pomoc w realizacji tego celu.

Autorem projektu, którego efektem był bialski koncert charytatywny, jest redaktor naczelny Tygodnika Podlasianin Roman Laszuk. – Pomysł, który się dziś urzeczywistnił, zrodził się kilka lat temu, a opracowanie nastąpiło w redakcji tygodnika. Dziękuję za głosowanie na ten pomysł, dzięki niemu mamy odrobinę rozrywki, której nam, mieszkańcom Białej, potrzeba. – zwrócił się do zgromadzonych w parku uczestników zabawy. Pomysłodawca spotkania podziękował w sposób szczególny przedstawicielom Bialskiego Centrum Kultury, którzy włączając się w przygotowania zapewnili szereg ciekawych atrakcji dla przybyłych rodzin. Podkreślił też istotną rolę prezydenta miasta Michała Litwiniuka we wspieraniu inicjatyw lokalnych.

To inicjatywa redaktora Laszuka i jego środowiska dziennikarskiego. Nie czekają na gotowe, sami podejmują szerokie inicjatywy, angażują się we wszystkie działania organizowane przez innych – odpowiedział w podziękowaniu prezydent Michał Litwiniuk.Potrafią wyczarować coś z niczego i tworzą te piękne, imponujące inwestycje, które służą najpiękniejszym z możliwych celom.

Prezydent zaznaczył, że dzięki podobnym inicjatywom, Biała Podlaska jest wyjątkowym miejscem w skali kraju, a nawet na tle Europy, na co wskazuje sytuacja w sąsiednim kraju, w którym specjaliści uczą się pracy od środowiska „Wspólny Świat” i starają się stworzyć także swoim potrzebującym godne, właściwe warunki do terapii i świadczenia pomocy.

Podczas trwania wspólnej zabawy jej uczestnicy wzięli udział w licznych animacjach przygotowanych w ramach Pikniku Rodzinnego, obejrzeli występ kabaretowy grupy „Filip z Konopi” oraz wysłuchali koncertu ABBA Show, zespołu prezentującego utwory szwedzkiej formacji muzycznej. Uwieńczeniem imprezy były dwa koncerty, podczas których publiczność bawił Tomasz Karolak z zespołem „Pączki w Tłuszczu” oraz wokalistka Monika Kuszyńska, która sama będąc osobą niepełnosprawną, prowadzi działalność charytatywną na rzecz osób potrzebujących pomocy. – Czasem nam się wydaje, że niektóre rzeczy nas nie dotyczą. Chcemy je odsuwać i tak było w moim przypadku. Wydawało mi się, że niepełnosprawność to jest coś obcego. Dobrze, byśmy mieli pewną wrażliwość na to, że są wokół nas ludzie, którzy czasem potrzebują naszej pomocy, lub żeby ich po prostu zauważyć – apelowała do słuchaczy Monika Kuszyńska.

Galerię zdjęć znajdziecie w materiale:
Biała Podlaska: Koncert nie tylko dla Gwiazd ale na pewno dla podopiecznych Wspólnego Świata (galeria) <<==>> LINK

materiał: Radio Biper Biała Podlaska
tekst: Anna Ostapiuk
film: Biper TV
zdjęcia i opracowanie: Gwalbert Krzewicki

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się ze znajomymi:

Udostępnij
Wyślij tweeta
Wyślij e-mailem

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Czytaj więcej o:

Reklama

Reklama

Zobacz więcej z tych samych kategorii

Reklama