Radio

BiperTV

Facebook

Galerie

Wydarzenia

Artykuły

Szukaj

Reklama

Reklama

Łomazy: Dekada z Zespołem Studzianczanie (film) (galeria)

Zespół Studzianczanie powstał w styczniu 2011 r. Liczy obecnie 14 osób. W dniu 21 sierpnia br. w świetlicy wiejskiej w Studziance, gmina Łomazy, miało miejsce urodzinowe spotkanie Studzianczan z władzami Gminy i przedstawicielami sołectwa. Nie zabrakło zespołów - przyjaciół - wspólnie świętowano dziesięciolecie zespołu.

 

Dla Gminy Łomazy Zespół Studzianczanie to ambasador naszego samorządu i lokalnej kultury. – mówił wójt Jerzy Czyżewski przekazując okolicznościowy grawerton.

Cieszy to, że ludzie chcą się spotykać i integrować. Studzianczane przez te lata wypracowali sobie i renomę i splendor. Jako samorząd na pewno nadal będziemy wspierać zespół. – to już słowa Andrzeja Wińskiego, przewodniczącego Rady Gminy Łomazy.

Czego chcieć więcej? Zdrowia! Bo chęci do wspólnego śpiewania nam nie brakuje. Chwalimy się też i tym, że jesteśmy w gronie nielicznych zespołów z tak liczną męską obsadą wokalną. Zespól Studzianczanie jest otwarty na nowe osoby. Zapraszamy do wspólnego śpiewania, reprezentowania miejscowości i gminy, do wspólnej integracji. Jesteśmy jedną, wielką, rozśpiewaną rodziną. – mówi szefowa zespołu Mirosława Jaśkiewicz.

Zespół Studzianczanie prowadzi, akompaniując na akordeonie, Andrzej Chwaluczyk, a rytm wystukuje Józef Hołonowicz.
Do zespołu należą też Hołonowicz Anna, Kowalczyk Bożena, Kowalczyk Tadeusz, Jaśkiewicz Mirosława, Niedźwiedź Jan, Szenejko Małgorzata, Szenejko Józef, Szopliński Piotr, Niedzielska Teresa, Cydejko Radosława, Cydejko Andrzej, Demczuk Marian.

Pierwszym prowadzącym zespół był Marian Powszuk, a następnie akompaniując na skrzypcach, nie żyjący już, Tadeusz Derlukiewicz.
Śpiewali z zespołem także: Powszuk Jadwiga, Owczaruk Henryk, Brodacka Mirosława, Kalinowska Danuta, Mańkowska Krystyna, Kowaleńko Regina, Kukawska Małgorzata, Kożuchowski Stanisław, Golba Grażyna, a akompaniował nie żyjący już Edward Serhej.

W repertuarze zespołu są piosenki biesiadne, ludowe, patriotyczne, kolędy, pieśni maryjne. Zespół występował na uroczystościach gminnych i powiatowych, biesiadach, na Przeglądzie Chórów i Zespołów Śpiewaczych „Majowe Śpiewanie” w Polubiczach, przeglądach kolęd w Bokince Królewskiej, Czosnówce, na Powiatowych Festiwalach Sękaczy oraz uświetniał różne uroczystości w Studziance i sąsiednich miejscowościach.

Ogromne wrażenie na członkach zespołu Studzianczanie sprawiły odwiedziny u pacjentów Niepublicznego Zakładu Opiekuńczo – Leczniczego w Ustrzeszy. Tam również zagrali i zaśpiewali.

Średnio zespół Studzianczanie występuje dla publiczności 14 razy w roku.

Największym sukcesem zespołu było zajęcie I miejsca w Plebiscycie Portalu „Biała 24” w 2019 roku.

Goście Jubileuszu 10 – lecia zespołu Studzianczanie:
Wójt Jerzy Czyżewski, Przewodniczący Rady Gminy Łomazy Andrzej Wiński, Radny Gminy Łomazy Grzegorz Wysocki, Sołtys Stanisław Dziobek wraz z Radą Sołecką, Arseniuk Krzysztof, Rozwadowski Kazimierz, Brodacki Stanisław, Olichwirowicz Leszek, Kukawski Mariusz, były sołtys Dariusz Kukawski, przewodniczący Stowarzyszenia Rozwoju Miejscowości Studzianka Łukasz Węda
Zespoły: Pohulanka, Zielona Kalina, Luteńka, Śpiewam bo lubię, Raz na ludowo, Poranna Rosa.

Główni sponsorzy uroczystości, to Zespół Studzianczanie, Stowarzyszenie Rozwoju Miejscowości Studzianka, które pozyskało fundusze gminne, GOK w Łomazach.


materiał: Radio Biper Łomazy
tekst: Mirosława Jaśkiewicz / Leszek Niedaleki
film: Małgorzata Mieńko / Tomasz Łukaszuk
zdjęcia i opracowanie: Gwalbert Krzewicki

Please select listing to show.

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się ze znajomymi:

Udostępnij
Wyślij tweeta
Wyślij e-mailem

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Czytaj więcej o:

Reklama

Reklama

Zobacz więcej z tych samych kategorii

Reklama