Radio

BiperTV

Facebook

Galerie

Wydarzenia

Artykuły

Szukaj

Reklama

Reklama

Biała Podlaska: Koncert nie tylko dla Gwiazd ale na pewno dla podopiecznych Wspólnego Świata (galeria)

Pomysłodawcą wydarzenia oraz autorem projektu był Roman Laszuk. Festyn zrealizowany został w ramach Budżetu Obywatelskiego w 2020 r., do którego czynnie, poprzez głosowanie, przyczynili się mieszkańcy miasta Biała Podlaska. Podczas wspólnej zabawy była okazja do wsparcia Stowarzyszenia "Wspólny Świat", które od lat pomaga osobom z autyzmem. Tym razem wolontariusze zbierali pieniądze na budowę Centrum Pomocy Osobom z Autyzmem na bialskiej Białce. Oprócz atrakcji i zabawy dzieci na świeżym powietrzu, dorośli mogli obejrzeć występy artystyczne w parkowym amfiteatrze.

Nasz Wspólny Świat – koncert nie tylko Gwiazd dla Białej Podlaskiej to wybrany w ubiegłym roku przez mieszkańców miasta nad Krzną „mały projekt” w ramach Budżetu Obywatelskiego 2021. Połączony z Piknikiem Rodzinnym który miał miejsce w niedzielę 22 sierpnia w Parku Radziwiłłowskim. Niebawem relacja filmowa na kanale Biper TV You Tube z wydarzenia!

Organizatorzy, czyli miasto Biała Podlaska, Bialskie Centrum Kultury, Miejska Biblioteka Publiczna oraz autor projektu Roman Laszuk, przygotowali program, w którym każdy z mieszkańców na pewno znalazł coś interesującego dla siebie. Celem projektu było wsparcie Stowarzyszenia Wspólny Świat w budowie Centrum Pomocy Osobom z Autyzmem. Dlatego było wspaniale widzieć osoby, które zdecydowały się uczestniczyć w imprezie poprzez nabycie przed wejściem symboliczne „cegiełki”, wpłacając do przygotowanych puszek dobrowolną kwotę – dajmy, że takich osób było bardzo dużo!

Impreza składała się z dwóch części. Od godz. 13 w parku rozpoczął się Piknik Rodzinny, stanowiący blok składający się m.in. z konkursów, animacji dla dzieci, malowania twarzy, czy robienia warkoczyków. Między drzewami wyrosło wesołe miasteczko, dmuchańce, znalazło się też miejsce dla dużych gier planszowych i małej gastronomii.

Od godz. 15 w amfiteatrze rozpoczął się „Koncert nie tylko Gwiazd’ z udziałem znakomitych kabaretowych i muzycznych wykonawców. Miłośnicy żartu i satyry usatysfakcjonowani byli występem „Kabaretu z Konopi”, a światowe przeboje grupy ABBA przypomniał przybyły ze Szczecina najlepszy polski ABBA-cover band o nazwie „ABBA Show”. Później na scenie pojawiła się Monika Kuszyńska, w latach 2000–2010 wokalistka zespołu Varius Manx, z którym wydała trzy albumy studyjne. Od 2009 r. artystka solowa, laureatka Superjedynki, reprezentantka Polski w 60. Konkursie Piosenki Eurowizji (2015). Monka prowadzi działalność charytatywną, głównie na rzecz osób niepełnosprawnych, za co uhonorowano ją m.in. Medalem Św. Brata Alberta. Koncert zakończył zespół „Pączki w Tłuszczu”, którego gitarzystą i wokalistą jest aktor Tomasz Karolak, znany z seriali telewizyjnych „39 i pół” oraz „Rodzinka.pl”.

materiał: Radio Biper Biała Podlaska
tekst: Jarosław Domański Fotos / Leszek Niedaleki
zdjęcia: Jarosław Domański Fotos
opracowanie: Gwalbert Krzewicki

Please select listing to show.

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się ze znajomymi:

Udostępnij
Wyślij tweeta
Wyślij e-mailem

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Czytaj więcej o:

Reklama

Reklama

Zobacz więcej z tych samych kategorii

Reklama