Radio

BiperTV

Facebook

Galerie

Wydarzenia

Artykuły

Szukaj

Reklama

Reklama

Kryminałki: Odpowiedzą za kierowanie autem pod wpływem narkotyków

Za kierowanie pod wpływem środków odurzających odpowie 27-latek zatrzymany wczoraj do kontroli przez patrol bialskiej drogówki. Dodatkowo u 34-letniego pasażera podróżującego razem z mężczyzną policjanci ujawnili substancje psychotropowe. Wczoraj mundurowi zatrzymali kolejnego kierowcę podejrzewanego o jazdę pod wpływem narkotyków. To 22-latek podróżujący skodą. We wnętrzu jego auta funkcjonariusze ujawnili marihuanę. Policjanci ustalają wszystkie okoliczności zdarzeń.

Do pierwszego zdarzenia doszło przed godziną 13.00 na ulicy Janowskiej w Białej Podlaskiej. Funkcjonariusze bialskiej drogówki zatrzymał do kontroli drogowej osobowego opla. Za kierownicą auta siedział 27-letni mieszkaniec gminy Komarówka Podlaska. Mężczyzna zachowywał się nerwowo. Twierdził, że tego dnia nie spożywał alkoholu, co zostało potwierdzone przez mundurowych. Jednak jego zachowanie wskazywało, że może znajdować się pod działaniem środków odurzających. Potwierdził to również przeprowadzony przez funkcjonariuszy test. Dodatkowo u pasażera auta, 34-letniego mieszkańca tej samej gminy, policjanci ujawnili amfetaminę i mefedron zapakowane w woreczki foliowe. Mężczyzna zatrzymany został do wyjaśnienia.

Niecałe trzy godziny później na ulicy Grunwaldzkiej w Białej Podlaskiej zatrzymany został do kontroli drogowej kierowca osobowej skody. Uwagę mundurowych przykuło pobudzenie siedzącego za kółkiem 22-letniego mieszkańca gminy Terespol. W trakcie rozmowy z funkcjonariuszami mężczyzna przyznał, że tego dnia palił marihuanę. Policjanci ujawnili ją też w samochodzie 22-latka.

Nielegalne substancje zostały zabezpieczone natomiast zarówno od 22 jak też 27-latka pobrana została krew na zawartość alkoholu w organizmie. Policjanci wyjaśniają wszystkie okoliczności zdarzeń. Kierowanie autem pod wpływem środków odurzających zagrożone jest karą do 2 lat pozbawienia wolności, natomiast w przypadku posiadania narkotyków kodeks karny przewiduje karę do 3 lat pozbawienia wolności.

 

materiał: Komenda Miejska Policji w Białej Podlaskiej
tekst i zdjęcia: Barbara Salczyńska-Pyrchla rzecznik prasowy KMP Biała Podlaska
opracowanie: Gwalbert Krzewicki

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się ze znajomymi:

Udostępnij
Wyślij tweeta
Wyślij e-mailem

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Czytaj więcej o:

Reklama

Reklama

Zobacz więcej z tych samych kategorii

Reklama