Radio

BiperTV

Facebook

Galerie

Wydarzenia

Artykuły

Szukaj

Reklama

Reklama

Kultura: Skrzypaczka Oliwia Spychel nagrodzona na Festiwalu Folkloru Polskiego w Bukowinie Tatrzańskiej

W dniach 6-8 sierpnia skrzypaczka Oliwia Spychel z Leśnej Podlaskiej uczestniczyła w Ogólnopolskim Festiwalu Folkloru Polskiego – 55. Sabałowe Bajania w Bukowinie Tatrzańskiej, promując powiat bialski.

W tegorocznym konkursie wzięło udział 33 gawędziarzy, 49 instrumentalistów, 45 śpiewaków, 34 grupy śpiewacze z jedenastu województw. Po raz pierwszy na festiwalu zadebiutowała młoda skrzypaczka z naszego regionu Oliwia Spychel, która wcześniej, podczas VIII Festiwalu Żywej Muzyki w Kolbuszowej zdobyła  I nagrodę, jednocześnie otrzymując nominację do konkursu w Bukowinie Tatrzańskiej. Oliwia wystąpiła przed jury i licznie zgromadzoną publiczności prezentując na skrzypcach dwa utwory: ,,Oberka Zdzisława Marczuka’’ i ,,Polkę trzęsionkę’’. Jury Festiwalu przyznało Oliwi  II Nagrodę w kat. instrumentalistka.

„Sabałowe Bajania „to ogólnopolski festiwal folkloru, na który przyjeżdżają z całej Polski gawędziarze, muzykanci, drużbowie starości weselni, instrumentaliści, śpiewacy prezentując folklor wszystkich regionów. Ich występy są oceniane przez jury złożone z wybitnych etnomuzykologów, etnografów i znawców folkloru, zwracających uwagę na każdy szczegół- od stroju, po czystość brzmienia, gwary i interpretację wykonawczą.

***

Oliwia na Festiwal pojechała dzięki wsparciu sponsorów z powiatu bialskiego, którzy wspierają, doceniają talent młodej artystki .Oliwia z rodzicami dziękuje z całego serca za wsparcie:

Gminie Leśna Podlaska – Panu Wójtowi Pawłowi Kazimierskiemu

Banku Spółdzielczemu z Leśnej Podlaskiej

Fundacji Razem Mierzymy Wyżej-Pani Wiolecie Pietrzak

Firmie Bialcon- Pani Barbarze Chwesiuk

Firmie TAXI Podlasie z Białej Podlaskiej

Firma Fizjofix – Pani Katarzyna Sawicka

 

Źródło / zdjęcia: Beata Spychel

Please select listing to show.

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się ze znajomymi:

Udostępnij
Wyślij tweeta
Wyślij e-mailem

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Czytaj więcej o:

Reklama

Reklama

Zobacz więcej z tych samych kategorii

Reklama