Radio

BiperTV

Facebook

Galerie

Wydarzenia

Artykuły

Szukaj

Reklama

Reklama

Gminna potańcówka na dechach w Rzeczycy (zaproszenie)

Termin wydarzenia: 13 sierpnia 2021
, godz. 18:00
Gminny Ośrodek Kultury w Międzyrzecu Podlaskim z/s w Wysokim zaprasza na warsztaty i potańcówkę, realizowane w ramach projektu "Gminna potańcówka na dechach". Wstęp na warsztaty i potańcówkę jest wolny, a udział w wydarzeniach jest bezpłatny. Wydarzenie odbędzie się 13 sierpnia (piątek) o godz. 18:00 w parku w Rzeczycy

Podczas warsztatów poznacie tańce tradycyjne, jak „łysy”, „kozak”, „tupacz”, „śpiuch” oraz oczywiście polki, oberki i walczyki, przy których bawili się nasi dziadkowie i pradziadkowie. Warsztaty poprowadzi folklorysta Paweł Warowny z Fundacji „Z przytupem”.

Do tańca zagra kapela Zdzisława Marczuka – skrzypka, harmonisty, bębnisty, wielokrotny laureat Złotej Baszty na Ogólnopolskim Festiwalu Kapel i Śpiewaków w Kazimierzu Dolnym oraz laureat nagrody im. Oskara Kolberga „Za zasługi dla kultury ludowej”.

– Wielopokoleniowość jest jedną z przyczyn, przez które kochamy świat kultury tradycyjnej. Śpieszymy do Was z informacją o namiocie animacyjnym, jaki pojawi się na najbliższym spotkaniu osobom, które przybędą ze swoimi pociechami, chcemy ułatwić skupienie się na tańcach i treściach warsztatowych – możecie mieć pewność, że wykwalifikowani animatorzy z kadry GOK Międzyrzec Podlaski zagospodarują czas Waszym dzieciom. W ofercie kącika animacyjnego pojawią się także dawne zabawy podwórkowe – zachęcają organizatorzy.  

Źródło / plakat: GOK w Międzyrzecu Podlaskim z/s w Wysokim

Please select listing to show.

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się ze znajomymi:

Udostępnij
Wyślij tweeta
Wyślij e-mailem

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Czytaj więcej o:

Reklama

Reklama

Zobacz więcej z tych samych kategorii

Reklama