Radio

BiperTV

Facebook

Galerie

Wydarzenia

Artykuły

Szukaj

Reklama

Reklama

Biała Podlaska: Spotkanie z bialską pisarką Agnieszką Panasiuk na placu „Orzeszek”

22 lipca na placu "Orzeszek" przy Filii nr 6 Miejskiej Biblioteki Publicznej w Białej Podlaskiej odbyło się spotkanie z bialską pisarką Agnieszką Panasiuk, autorką popularnych powieści o losach trzech kobiet, których akcja rozgrywa się na Południowym Podlasiu w drugiej połowie XIX stulecia.

– Będziemy rozmawiać o wszystkim książkach z mojego cyklu. Ostatnią jest Aleksandra na Podlasiu, która ukazała się 21 czerwca. Przeniesiemy się dziś w XIX wiek do Białej Podlaskiej, okolic Parczewa, Janowa Podlaskiego i innych miejscowości na Południowym Podlasiu oraz poznamy pokrótce losy moich bohaterek – zapowiadała przed spotkaniem autorka. 

Spotkanie otworzyła kierownik Filii nr 6 Krystyna Nowicka oraz zastępca dyrektora Miejskiej Biblioteki Publicznej Grzegorz Siemakowicz, który na wstępie wręczył pisarce kwiaty i podziękował za przyjęcie zaproszenia. 

Słuchacze poznali kulisy tworzenia powieści, dowiedzieli się o etapach pracy nad nimi, poznali bliżej bohaterki opowiadań, źródła inspiracji pisarki oraz tło historyczne w jakich osadzone są powieści.

Zapytaliśmy panią Agnieszkę o najbliższe plany wydawnicze. Autorka uchyliła nam rąbka tajemnicy, że jest już napisana kolejna książka i czeka na wydanie, będzie to osobna pozycja. Dodatkowo pisarka zamierza otworzyć zupełnie nowy cykl. Więcej na razie nie chciała zdradzić.

Dotychczas wydane powieści Agnieszki Panasiuk: „Podróże serc”, „Antonia na Podlasiu”, „Cecylia na Podlasiu”
oraz „Aleksandra na Podlasiu” można kupić w wersji papierowej i cyfrowej w dobrych księgarniach. Książek można szukać również w bialskich bibliotekach. 

Zdjęcia: J. Sowa

Please select listing to show.

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się ze znajomymi:

Udostępnij
Wyślij tweeta
Wyślij e-mailem

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Czytaj więcej o:

Reklama

Reklama

Zobacz więcej z tych samych kategorii

Reklama