Radio

BiperTV

Facebook

Galerie

Wydarzenia

Artykuły

Szukaj

Reklama

Reklama

Sport: Skok Piotra Jaroszkiewicza po czwarte miejsce w Europie!

Podczas lekkoatletycznego Mityngu, rozegranego 17 lipca br. w Lublinie, świetnie zaprezentował się wychowanek bialskiego klubu AZS-AWF 17-letni Piotrek Jaroszkiewicz, który dwukrotnie poprawiał rekord życiowy w skoku wzwyż, uzyskując najpierw wynik 210 cm a następnie w trzeciej próbie pokonując poprzeczkę na wysokości 212 cm.

To wynik dający  aktualnie czwarte miejsce w Europie i pierwsze miejsce w Polsce! To także rekord Województwa lubelskiego w kategorii juniora młodszego U-18 (do lat 17-tu włącznie).

Przypomnijmy, że w ubiegłym roku bialczanin zrobił ogromną niespodziankę podczas rozgrywanej w Radomiu  Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży, zdobywając wynikiem 2.04 m w skoku wzwyż złoty medal.

Za kilkanaście dni (28 – 30 lipca) we Włocławku, odbędą się lekkoatletyczne Mistrzostwa Polski Juniorów młodszych, w których Piotrek urasta do głównego kandydata do zwycięstwa. Szkoda tylko, że z powodu „covida” zostały odwołane  Mistrzostwa Europy U-18, które miały się odbyć w dn. 26 – 29 sierpnia w Rieti.

 

Źródło / zdjęcia: Tadeusz Makaruk

Please select listing to show.

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się ze znajomymi:

Udostępnij
Wyślij tweeta
Wyślij e-mailem

Jedna odpowiedź

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Czytaj więcej o:

Reklama

Reklama

Zobacz więcej z tych samych kategorii

Reklama