Radio

BiperTV

Facebook

Galerie

Wydarzenia

Artykuły

Szukaj

Reklama

Reklama

Początek lipca w Oddziale Celnym w Koroszczynie

Blisko 57 tys. paczek papierosów oraz prawie 2 tys. paczek wkładów tytoniowych ujawnili funkcjonariusze Krajowej Administracji Skarbowej (KAS) z Koroszczyna. Nielegalne wyroby ukryte były w samochodach ciężarowych.

Funkcjonariusze z Oddziału Celnego w Koroszczynie poddali szczegółowej kontroli wjeżdżający z Białorusi do Polski samochód ciężarowy z ładunkiem surówki niestopowej. W czynnościach wspierał ich pies służbowy wyszkolony do wykrywania wyrobów tytoniowych.

Kontrola była wynikiem wytypowania pojazdu przez kierownika zmiany, który po przeprowadzeniu analizy zlecił szczegółową rewizję. Jego podejrzenia potwierdziło zachowanie naszego czworonożnego funkcjonariusza, które wskazywało, że w naczepie pojazdu jest nie tylko zadeklarowany ładunek.

Jak się okazało, zarówno doświadczenie funkcjonariusza, jak i psi nos zadziałały bezbłędnie. W znajdujących się w przedniej części naczepy kartonach znajdowały się papierosy bez polskich znaków akcyzy. W sumie funkcjonariusze ujawnili blisko 50 tys. paczek o wartości rynkowej ok. 750 tys. zł.

Kilka dni później funkcjonariusze udaremnili przemyt prawie 7 tys. paczek papierosów oraz blisko 2 tys. wkładów tytoniowych.

Tym razem w wykryciu nielegalnych wyrobów pomocny okazał się skaner RTG. W jednym z pojazdów, w workach typu big bag zawierających brykiet, funkcjonariusze ujawnili blisko 7 tys. paczek papierosów.

Z kolei w drugim pojeździe, który zgodnie z deklaracją miał być pusty, ukrytych było prawie 2 tys. paczek wkładów tytoniowych. Nielegalny ładunek ukryty był w specjalnie wyżłobionych deskach stanowiących konstrukcję plandeki.  

We wszystkich trzech sprawach zostały wszczęte postępowania karne skarbowe, które prowadzi Lubelski Urząd Celno-Skarbowy w Białej Podlaskiej.

 

materiał: Izba Administracji Skarbowej w Lublinie
tekst i zdjęcia: Michał Deruś rzecznik prasowy Izba Administracji Skarbowej w Lublinie
opracowanie: Leszek Niedaleki

Please select listing to show.

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się ze znajomymi:

Udostępnij
Wyślij tweeta
Wyślij e-mailem

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Czytaj więcej o:

Reklama

Artykuł sponsorowany >>

Reklama

Zobacz więcej z tych samych kategorii

Reklama