Radio

BiperTV

Facebook

Galerie

Wydarzenia

Artykuły

Szukaj

Reklama

Reklama

Nowe otwarcie w Bialskopodlaskiej Izbie Gospodarczej

Biała Podlaska – 14 lipca 2021 r. - Bialskopodlaska Izba Gospodarcza (BPIG) powołała nowe władze. BPIG stawia na dalsze wspieranie biznesu w regionie i przyciąganie młodszych pokoleń przedsiębiorców. Po raz pierwszy w historii BPIG w jej władzach jest parytet płci.

Prezesem BPIG został Jarosław Łepecki, szef firmy budowlanej „Dombud”, dotychczasowy wiceprezes BPIG. Zastąpił on na tym stanowisku Leszka Horeglada, szefa grupy Horeglad, skupiającej sześć firm m.in. z branży budowlanej.

Z nową energią przystępujemy do działania. Stawiamy na młodsze pokolenia bialskich przedsiębiorców. Cieszy mnie również wysoka reprezentacja kobiet. To nasza siła. Kobiety są motorem napędowym biznesu, są dobrymi menedżerkami, potrafią rozładowywać napięcia, mają w sobie dużo empatii. Za nami pierwsze spotkanie nowej Rady. Czuć tę nową siłą, którą będziemy chcieli zarażać innych przedsiębiorców również po to, by wstępowali do Izby. Głos przedsiębiorców będzie wtedy lepiej słychać. Chcemy działać na rzecz lokalnej społeczności. Silny biznes w regionie to nowa infrastruktura, wysokiej jakości usługi i nowe miejsca pracy  – powiedział Jarosław Łepecki po wyborze na prezesa BPIG.

Członkowie Rady BPIG powołali na wiceprezesa Izby Magdalenę Jaworską-Kucharczuk z firmy SAS Jaworscy, do której należy m.in. Centrum Handlowe SAS. Jest ona przedstawicielką młodszego pokolenia bialskich przedsiębiorców.

– W ciężkich czasach po pandemii w pojedynkę trudno cokolwiek zdziałać, Izba jest miejscem wymiany doświadczeń, budowania relacji biznesowych, szukania, ale także dawania wsparcia, korzystania z usług i produktów innych członków. Będę zacieśniała współpracę z członkami Izby, by szukać odpowiedzi na wyzwania, przed jakimi stoi biznes w naszym regionie. A po pandemii jest ich coraz więcej. Jako właściciele galerii handlowej z niepokojem patrzymy w przyszłość, boimy się kolejnych lockdownów. Ale też przed nami nowe cele, chcemy poszerzać asortyment, mieć więcej własnych sklepów – powiedziała Magdalena Jaworska-Kucharczuk z firmy SAS Jaworscy, właściciela pierwszej prywatnej galerii handlowej w Białej Podlaskiej, zatrudniającej około 100 osób.

W skład nowego zarządu BPIG weszli jeszcze Renata Kozioł w roli skarbnika, prezes Polskiego Konsorcjum Gospodarczego S.A. oraz Artur Zaborowski, wiceprezes przedsiębiorstwa wielobranżowego „Komunalnik” w roli sekretarza Izby.

Celem BPIG jest wspieranie przedsiębiorczości na pograniczu województw lubelskiego i mazowieckiego, na terenie dawnego województwa bialskopodlaskiego. 1 lipca Bialskopodlaska Izba Gospodarcza po raz dziewiąty przyznała nagrody biznesowe. „Innowacyjną firmą” kapituła wybrała Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej w Białej Podlaskiej, „Liderem przedsiębiorczości” zostało przedsiębiorstwo Krynica Vitamin, a „Przedsiębiorcą roku” prowadzący firmę deweloperską Stanisław Romaniuk.
Więcej o nagrodach biznesowych w materiale: Nagrody Biznesowe BPIG 2020 wręczone! (film) (galeria) <<==>> LINK

 

O Bialskopodlaskiej Izbie Gospodarczej
Bialskopodlaska Izba Gospodarcza jest organizacją samorządu gospodarczego powstałą w 1990 roku z inicjatywy podmiotów gospodarczych regionu. Zrzesza ponad 75 firm reprezentujących różne branże: przetwórstwo rolne, przemysł lekki, usługi budowlane, handel, transport czy bankowość.

Głównym celem Izby jest podejmowanie działań rozwijających przedsiębiorczość, wspieranie inicjatyw gospodarczych swoich członków. Reprezentuje interesy podmiotów gospodarczych, występuje w ich imieniu do władz samorządu terytorialnego i państwowych organów administracji.

Do zadań Izby należy tworzenie warunków sprzyjających działalności gospodarczej. BPIG pełni funkcję opiniodawczą w kwestiach związanych ze stanem rozwoju życia gospodarczego regionu, polityki gospodarczej oraz nowych regulacji prawnych. BPIG gromadzi i rozpowszechnia oferty współpracy z partnerami krajowymi i zagranicznymi, organizuje misje gospodarcze, targi i wystawy. Zajmuje się działalnością szkoleniową i promocyjną. Integruje lokalnych przedsiębiorców, stanowi platformę wymiany doświadczeń i informacji.

 

materiał: Bialskopodlaska Izba Gospodarcza
tekst: Anna Wardak-Zozula kierownik BPIG
zdjęcia: arch.radiobiper.info
opracowanie: Leszek Niedaleki

Please select listing to show.

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się ze znajomymi:

Udostępnij
Wyślij tweeta
Wyślij e-mailem

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Czytaj więcej o:

Reklama

Reklama

Zobacz więcej z tych samych kategorii

Reklama