Radio

BiperTV

Facebook

Galerie

Wydarzenia

Artykuły

Szukaj

Reklama

Reklama

Biała Podlaska: Panie, a dlaczego ta ulica tak głupio się kończy? Szpital zapomniał albo nie zdążył (galeria)

Miasto Biała Podlaska zakończyło realizację budowy łącznika ulicy Jana Kazimierza II. Zaskoczenie zastało nas na miejscu, gdy okazało się, że brakuje 20 metrów łącznika. "Panie! A dlaczego ta ulica tak głupio się kończy?" - takich pytań podczas wykonywania zdjęć łącznika było kilka. Dalszy odcinek łącznika - łącznie z brakującymi już teraz dwudziestoma metrami - przebiega przez działki szpitalne. I to szpital ma zadbać o kontynuację budowy i doprowadzenie do powstania połączenia z ulicą Okopową.

Podczas podpisywania umowy w Urzędzie Miasta Biała Podlaska, prezydent Michał Litwiniuk mówił o „wyjściu naprzeciw pacjentów” o „dołożeniu własnej cegiełki” do skomunikowania Bialskiej Onkologii. Miasto swoje zrealizowało zgodnie z zapowiedzią. Realizacją budowy łącznika zajęła się PRD Horeglad z Białej Podlaskiej. Celem głównym było doprowadzenie drogi dojazdowej do osiedla mieszkaniowego programu „Mieszkanie Plus” oraz parkingu „Bialskiej Onkologii”. I to zostało zrealizowane. Zabrakło jednak niewielkiego odcinka który znacznie bardziej ułatwiłby skomunikowanie okolicy i życie kierowcom łącznie z pacjentami.

Podczas realizacji zdjęć jako uzupełnienie materiału pojawiły się pytania. Już sam rzut oka na zdjęcia i na wyraźnie „nie ukończoną inwestycję” wystarczy aby stwierdzić, że coś tu jest nie tak. Podchodzili głównie kierowcy korzystający z parkingów szpitalnych. Pytań było kilka ale chodziło głównie o to – „Dlaczego ta ulica tak głupio się kończy?”. Odpowiadamy. Piłeczka jest po stronie Szpitala Wojewódzkiego w Białej Podlaskiej.

Bialski szpital nie zdążył albo zapomniał
Dyrekcja szpitala nie uregulowała prawnych aspektów działek sąsiadujących z nieruchomościami przez które planuje się budowę „w bliżej nie określonej przyszłości” łącznika Jana II Kazimierza z Okopową. O „ślepy łącznik” pytamy rzecznika prasowego szpitala Magdalenę Us.

Kolejny etap (budowy ulicy – dop. redakcja) zakłada w przyszłości dojazd do ul. Okopowej. Wówczas realizatorem inwestycji będzie bialski szpital. Obecnie ze względu na uregulowania prawne sąsiadujących nieruchomości oraz planowane kolejne inwestycje – planowana realizacja drogi dojazdowej musi być przesunięta w czasie. – pisze w odpowiedzi rzecznik bialskiego szpitala.

 

Wcześniejsze materiały o realizowanej inwestycji:
Biała Podlaska: Ruszy budowa ulicy Jana II Kazimierza (galeria) <<==>> LINK
Biała Podlaska: Sprawniej, szybciej, wygodniej. Ruszyła budowa łącznika Jana II Kazimierza <<==>> LINK
Biała Podlaska: Łącznik z ulicy Jana II Kazimierza – utrudnienia przy Bialskiej Onkologii <<==>> LINK

materiał: Radio Biper Biała Podlaska
tekst: Leszek Niedaleki
zdjęcia i opracowanie: Gwalbert Krzewicki

Please select listing to show.

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się ze znajomymi:

Udostępnij
Wyślij tweeta
Wyślij e-mailem

3 odpowiedzi

  1. Jakie to polskie. 100 lat planowania. Się zdziwiłem jak wjechałem i ulica się urwała. Znaku ślepa droga oczywiście brak bo byłby wstyd.

  2. Jakie to polskie?? Pewnie Mieszkańcu jeszcze nie miałeś nikogo z rodziny chorego na onkologii. Szpital ZA SWOJE bez marszałka i ministrów wystawił piękny obiekt który doceniają ludzie chorzy na raka. Brak kawałka drogi cię kuje w oczy? Sądzę że bialski szpital ma ważniejsze wydatki niż budowa kawałka drogi dla wygody mieszkańców osiedla którzy do tej pory mieli chyba tam bagienko, a do Okopowej naprawdę jak trzeba dotrą. Dla pacjentów nie jest ta droga jakaś potrzebna – raczej. Trochę rozsądku, znaki ok miasto powinno chyba wystawić bo to oni tę część wybudowali. A wstyd to takie komentarze zamieszczać i to jest polskie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Czytaj więcej o:

Reklama

Artykuł sponsorowany >>

Reklama

Zobacz więcej z tych samych kategorii

Reklama