Radio

BiperTV

Facebook

Galerie

Wydarzenia

Artykuły

Szukaj

Reklama

Reklama

Sukces! Biała Podlaska „wykręciła” II miejsce w Rowerowej Stolicy Polski 2021 (film) (galeria)

Przed północą ze środy na czwartek, z 30 czerwca na 1 lipca, ulice miasta i okolic opanowali ponownie rowerzyści. Widać ich było zresztą dużo i często przez cały czerwiec. Trwała rywalizacja miast w ramach Rowerowej Stolicy Polski 2021. Rowerzyści z Białej Podlaskiej zrobili w tym roku swoje. "Wykręcili" drugie, pewne miejsce w Rowerowej Stolicy Polski pokonując ekipy znacznie ludniejszych miast, w tym organizatorów przedsięwzięcia - miasta Bydgoszcz.

Zmagania zakończyły się co nie znaczy, że rowerowe wyprawy indywidualne czy też grupowe odkładamy na półkę. Rozpoczynają się wakacje a wypad ze znajomymi jednośladem może okazać się nawet lepszą atrakcją niż wyjazd na zagraniczny urlop.

Wraz z prezydentem miasta Michałem Litwiniukiem, zachęcaliśmy jak i czynnie poprzez naszego reprezentanta – Marka Krzewickiego – zachęcaliśmy i braliśmy udział we wczorajszych (30 czerwca) wydarzeniach będących finiszem zmagań w ramach Rowerowej Stolicy Polski. Rozpoczęło się spotkaniami rodzin w założeniu zamkowo-parkowym Radziwiłłów. Na uczestników czekała moc atrakcji i przejazd, który specjalnie dla bialczan poprowadził Jan Konstanty Staniszewski. Tego dnia wieczorem, od godziny 20, zaplanowano łącznie 4 przejazdy na trasie około 14 km. Chętni wyruszali na trasę o pełnych godzinach: 20:00, 21:00, 22;00, 23:00.

Byliśmy na Placu Wolności tuż przed północą. Prezydent Litwiniuk wraz z rowerzystami zajechali pod bialski magistrat. Sprawdzono wskazania aplikacji i pierwsze podsumowania akcji. I był szał radości i słowa uznania u podziękowań. Ponad dwa tysiące rowerzystów „kręcących kilometry” dla Miasta Biała Podlaska, przejechało łącznie 482 tysiące 743 kilometrów 950 metrów co zapewniło Białej Podlaskiej mocne II miejsce za Nową Solą a przed Puławami. Gratulacje!

 Grupa Radio Biper uczestnicząca w zmaganiach dorzuciła być może skromne ale jakże przyjemnie wykręcone 654 kilometry 670 metrów.
Jednocześnie zobowiązujemy się, że za rok pęknie czterocyfrowa liczba przed przecinkiem 🙂

Ranking Rowerowej Stolicy Polski 2021
https://www.aktywne.miasta.pl/ranking_miast

Biała obroniła drugie miejsce w rywalizacji o Rowerową Stolicę Polski

 

Biała Podlaska walczy do samego końca – ostatnie 4 godz. rywalizacji o Rowerową Stolicę Polski!

 

materiał: Radio Biper Biała Podlaska
tekst: Leszek Niedaleki
film: Małgorzata Mieńko
zdjęcia i opracowanie: Gwalbert Krzewicki

Please select listing to show.

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się ze znajomymi:

Udostępnij
Wyślij tweeta
Wyślij e-mailem

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Czytaj więcej o:

Reklama

Reklama

Zobacz więcej z tych samych kategorii

Reklama