Radio

BiperTV

Facebook

Galerie

Wydarzenia

Artykuły

Szukaj

Reklama

Reklama

Terespol: Stacjonarny rentgen na Drogowym Przejściu Granicznym (galeria)

Uroczystoście oddano do użytku pierwsze stacjonarne urządzenie RTG do prześwietlania pojazdów na drogowym przejściu granicznym w Terespolu. Uroczystość miała miejsce w dniu 22 czerwca 2021 r. W trakcie spotkania miał miejsce briefing prasowy z Sekretarzem Stanu, Szefem Krajowej Administracji Skarbowej Magdaleną Rzeczkowską dotyczący bieżących inwestycji oraz najbliższych planów inwestycyjnych i modernizacyjnych w KAS - w kontekście skutecznej ochrony zewnętrznej granicy UE. Relacja filmowa a w niej rozmowy i pokaz pracy nowego urządzenia już niebawem na Biper TV.

Oprócz urządzenia RTG – jego oficjalnego oddania do użytku, a warto wspomnieć, że obiekt wykonała bialska firma Dombud – zorganizowano pokaz przeszukania samochodu z udziałem psa służbowego oraz miała miejsce prezentacja przejścia granicznego w Terespolu. Nad całością czuwali pracownicy przejścia z dyrektorem Izby Administracji Skarbowej w Lublinie dr Arturem Krukowskim.

Uroczystość oddania do użytku skanera RTG poprzedzona została zbiórką pododdziału funkcjonariuszy Krajowej Administracji Skarbowej przy urządzeniu RTG. Przybycie na miejsce uroczystości Sekretarza Stanu, Szefa Krajowej Administracji Skarbowej Magdaleny Rzeczkowskiej oraz zaproszonych gości było znakiem rozpoczęcie uroczystości i powitania gości. Krótkie wystąpienia dyrektora Izby Administracji Skarbowej w Lublinie dr. Artura Krukowskiego, Sekretarz Stanu KAS Magdaleny Rzeczkowskiej, Wojewody Lubelskiego Lecha Sprawki będzie można wysłuchać w materiale filmowym.

W naszym reportażu na kanale Biper TV również ceremonia uroczystego otwarcia RTG z uroczystym przecięciem wstęgi przez Szefa KAS Magdalenę Rzeczkowską, Wojewodę Lubelskiego Lecha Sprawkę i Dyrektora IAS w Lublinie Artura Krukowskiego. Urządzenie i obiekt zostały poświęcone. W dalszej kolejności miało miejsce uroczyste wręczenie przez Szefa KAS Magdalenę Rzeczkowską kluczy: do RTG w Terespolu, RTG w Zosinie oraz mobilnego pojazdu skanującego. Gości zaproszono do zwiedzenia obiektu RTG oraz zaprezentowano infrastrukturę towarzyszącą wraz z prezentacją działania interpretatora obrazu RTG.

Wizyta zaproszonych gości oraz Szefa KAS w budynku kontroli szczegółowej wzbogacona została prezentacją kontroli samochodu przez funkcjonariuszy oraz psa służbowego KAS. Na hali kontroli zaprezentowano ciekawe ujawnienia przemytu oraz samochód osobowy po przeprowadzonej kontroli pozytywnej, wraz z omówieniem. Wizyta gości zakończyła się zwiedzaniem drogowego przejścia granicznego w Terespolu.

materiał: Radio Biper Terespol
tekst: Leszek Niedaleki
zdjęcia i opracowanie: Gwalbert Krzewicki

Please select listing to show.

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się ze znajomymi:

Udostępnij
Wyślij tweeta
Wyślij e-mailem

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Czytaj więcej o:

Reklama

Reklama

Zobacz więcej z tych samych kategorii

Reklama