Radio

BiperTV

Facebook

Galerie

Wydarzenia

Artykuły

Szukaj

Reklama

Reklama

Sycyna: Popołudnie z Kulturą w świetlicy po remoncie (galeria)

Odwiedziliśmy Sycynę w gm. Biała Podlaska. Wczoraj, 24 czerwca miało tu miejsce wydarzenie w ramach imprezy organizowana przez Gminny Ośrodek Kultury w Białej Podlaskiej. Mowa o cyklu kulturalnym skierowany do mieszkańców gminy Biała Podlaska pod nazwą "Popołudnie z Kulturą". Organizowane wydarzenia - właśnie prezentujemy relację z trzeciego - podsumowują projekt związany z funduszami z Unii Europejskiej a skierowanymi w na modernizację, remonty, wyposażenie, przebudowę i dostosowanie - różne zakresy prac - ośmiu świetlic na terenie Gminy Biała Podlaska.

W Sycynie świetlicę powitano koncertem zespołu Białynia z Worońca. O gościnę zadbała sołtys Aneta Olesiejuk i panie z Koła Gospodyń Wiejski w Sycynie. Obecna była radna Rady Gminy Biała Podlaska Renata Rudawska oraz Agnieszka Borodijuk dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury w Białej Podlaskiej wraz z instruktorkami. Stowarzyszenie AD Astra ze Sławacinka Starego w obroty wzięło dzieci i młodzież, również rodzice potrzebni byli do gier i zabaw integracyjnych. Panie ze Styrzyńca ze Stowarzyszenia Przyjaciół Styrzyńca zaprosiły na warsztaty filcu. Sporo pracy mieli strażacy z Ochotniczej Straży Pożarnej w Sycynie, jedna z atrakcji to przejazd na sygnale samochodem miejscowej jednostki. Dzieci mogły się też spodziewać darmowych lodów na ochłodę.

W naszym filmie, który powstaje a będzie relacją ze wszystkich zaplanowanych spotkań w ramach Popołudnia z kulturą rozmowa z Konradem Gąsiorowskim z Urzędu Gminy Biała Podlaska, odpowiedzialnym za pozyskiwanie funduszy zewnętrznych i podsumowującym projekt modernizacji świetlic na terenie gminy, projekt wart około jednego miliona złotych. Oprócz modernizacji świetlic, dzięki projektowi, stowarzyszenia będące partnerami wydarzeń związanych z Popołudniem z kulturą a mającymi na celu uroczyste zakończenie prac i oddanie świetlic w użytkowanie lokalnych społeczności, stowarzyszenia partnerzy, otrzymają dwa rzutniki i urządzenie do produkcji popcornu.

Najbliższe spotkanie w ramach “Popołudnia z Kulturą” czeka nas 25 czerwca w Grabanowie. Na kolejne zapraszamy do świetlic wiejskich o godzinie 18:00. A na ostatnie ze spotkań w cyklu zapraszamy 30 czerwca do świetlicy w Cełujkach.

“Popołudnie z Kulturą” tym razem w świetlicy w Sycynie zapis live na profilu Facebook Radio Biper
https://www.facebook.com/radiobiper/posts/1992402370922883

Relacja z Cicibora Małego: Popołudnie z Kulturą w świetlicy po remoncie (galeria) <<==>>LINK

materiał: Radio Biper Biała Podlaska
tekst: Leszek Niedaleki
zdjęcia: Małgorzata Mieńko
opracowanie: Gwalbert Krzewicki

Please select listing to show.

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się ze znajomymi:

Udostępnij
Wyślij tweeta
Wyślij e-mailem

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Czytaj więcej o:

Reklama

Reklama

Zobacz więcej z tych samych kategorii

Reklama