Radio

BiperTV

Facebook

Galerie

Wydarzenia

Artykuły

Szukaj

Reklama

Reklama

„Mój Region 2021” – młodzi regionaliści z Ortela Książęcego

Już po raz kolejny uczniowie Szkoły Podstawowej im. Wandy Chotomskiej brali udział w konkursie historycznym ‘’Mój region’’ organizowanym pod honorowym patronatem Lubelskiego Kuratora Oświaty. Do współzawodnictwa przystąpiło pięcioro uczniów z klas IV, VI i VIII znajdujących się pod opieką nauczyciela historii Heleny Bieleckiej. I etap odbył się w formie zdalnej 12 marca. 13 czerwca w siedzibie Muzeum nastąpiło wręczenie dyplomów i nagród.

Uczestnicy mieli możliwość sprawdzenia swojej wiedzy na temat historii i zabytków Południowego Podlasia. 9 czerwca odbył się finał konkursu z uwagi na obostrzenia związane ze stanem epidemii COVID – 19 także w formie zdalnej.

Wśród 31uczestników byli też uczniowie Szkoły Podstawowej w Ortelu Książęcym – Ola Wrona z klasy VI oraz Weronika Trojak i Patrycja Zuzula z klasy VIII.

Sukcesem zakończył się udział w konkursie uczennicy klasy VI. Aleksandra Wrona została laureatką finału w kategorii klas IV-VI zdobywając I miejsce.

13 czerwca w siedzibie Muzeum nastąpiło wręczenie dyplomów i nagród. W uroczystości uczestniczyli przedstawiciele władz lokalnych oraz honorowi goście – potomkowie rodu Radziwiłłów!

Gratulacje i słowa podziękowania za udział w konkursie popłynęły do uczniów, nauczycieli oraz rodziców, którzy byli szczególnym wsparciem w trudnym czasie nauki zdalnej.

materiał: Szkoła Podstawowa im. Wandy Chotomskiej w Ortelu Książęcym
tekst i zdjęcia: Szkoła Podstawowa im. Wandy Chotomskiej w Ortelu Książęcym
opracowanie: Gwalbert Krzewicki

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się ze znajomymi:

Udostępnij
Wyślij tweeta
Wyślij e-mailem

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Czytaj więcej o:

Reklama

Reklama

Zobacz więcej z tych samych kategorii

Reklama