Radio

BiperTV

Facebook

Galerie

Wydarzenia

Artykuły

Szukaj

Reklama

Reklama

Kryminałki: Podając się za pracownika urzędu okradł 83-latka

Policjanci apelują o ostrożność w kontaktach z osobami, którzy chodząc po domach przedstawiają się za pracowników urzędów i instytucji. Wczoraj 83-letniego mieszkańca Białej Podlaskiej odwiedził mężczyzna podający się za pracownika Urzędu Miasta. Po jego wyjściu pokrzywdzony zauważył brak portfela z gotówką i dokumentami. Teraz „amatora cudzego mienia” szukają bialscy policjanci.

Do zdarzenia doszło wczoraj około południa na terenie Białej Podlaskiej. Z relacji zgłaszającego wynikało, że do jego mieszkania przyszedł nieznajomy mężczyzna w średnim wieku, który przedstawił się jako pracownik Urzędu Miasta. Mężczyzna nie okazał jednak żadnego dokumentu potwierdzającego jego słowa, oświadczył natomiast, że 83-latek wytypowany został do jednorazowej pomocy finansowej w kwocie 6 tysięcy złotych. Nieznajomy nie zadawał żadnych pytań tylko sam robił jakieś notatki, po chwili stwierdził, że do 83-latka zgłoszą się inni pracownicy urzędu sam natomiast szybko opuścił jego mieszkanie.

Z uwagi na to że pokrzywdzony nie zdążył podejść do drzwi, kiedy nieznajomy wychodził z jego mieszkania, dopiero jakiś czas później zauważył że nie ma portfela w miejscu, w którym go położył. Wewnątrz znajdowało się 600 złotych oraz dokumenty. Teraz sprawcy szukają bialscy funkcjonariusze.

Apelujemy o rozwagę podczas kontaktów z nieznajomymi. Pamiętajmy by nie wpuszczać do naszych domów osób, które podają się na przykład za przedstawicieli różnych urzędów czy instytucji, lecz nie potrafią nam potwierdzić takowego faktu. Pracownicy posiadają dokument identyfikujący wykonywane przez nich czynności zawodowe. Jeżeli nie jesteśmy pewni, zawsze możemy zadzwonić do urzędu czy instytucji, czy faktycznie były wysyłane osoby na kontrolę. Bądźmy przezorni i ostrożni. Jeżeli jakakolwiek sytuacja wzbudzi nasze podejrzenia, zgłośmy ten fakt na Policję.

materiał: Komenda Miejska Policji w Białej Podlaskiej
tekst i zdjęcia: Barbara Salczyńska-Pyrchla rzecznik prasowy KMP Biała Podlaska
opracowanie: Gwalbert Krzewicki

 

Please select listing to show.

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się ze znajomymi:

Udostępnij
Wyślij tweeta
Wyślij e-mailem

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Czytaj więcej o:

Reklama

Reklama

Zobacz więcej z tych samych kategorii

Reklama