Radio

BiperTV

Facebook

Galerie

Wydarzenia

Artykuły

Szukaj

Reklama

Reklama

Płock – deficytowe miejsca pracy

Płock to miasto, które leży w województwie mazowieckim. Od Warszawy dzieli je około 110 kilometrów. Wiele osób korzysta z tego, że to relatywnie niedaleko, kiedy potrzeba pracy. Wielu specjalistów wyjechało za pracą do stolicy. Tym samym w Płocku jest sporo miejsc pracy, które tylko czekają na obsadzenie. Są to tak zwane "deficytowe miejsca pracy". Zobaczcie, kogo pilnie potrzeba w Płocku. Może to pomoże wam podjąć decyzję o tym, na kogo kształcić się w przyszłości albo pozwoli podjąć decyzję o wyjeździe za pracą do Płocka?

Pracownicy gastronomii 

Pandemia powoli pozwala na powrót do względnej normalności. Jest coraz więcej zaszczepionych, a lokale otwarte są już nie tylko na dowód, ale i na zewnątrz, a także w środku. Wiele osób podczas pandemii przebranżowiło się, znalazło nową pracę, a wielu straciło swoją dotychczasową. W związku z luzowaniem obostrzeń – ponownie zaczęto szukać pracowników gastronomicznych. Zarówno barmanów, kelnerów, jak i kucharzy. Wiele miejsc poszukuje szefów kuchni, co dla wielu osób może być wyjątkowo ważne. W zależności od miejsca, w którym pracujemy, ilości obowiązków, doświadczenia i dokładnego stanowiska, na jakie się przyjmiemy, zarobki znacznie mogą się różnić.  

Pracownicy służb mundurowych 

Duży deficyt jest również, jeśli chodzi o pracowników służb mundurowych, szczególnie jeśli chodzi o policjantów. Wiele osób rezygnuje z policji, z różnych względów, wiele też powoli odchodzi na emeryturę (pracownicy policji mają możliwość przejścia na wcześniejszą emeryturę). Wiążę się to z wieloma wakatami w policji. Co robi policjant? Po prostu „stoi na straży prawa”. Pracy policjanci nie wyszukują poprzez wpisanie np. w wyszukiwarkę Google „praca Płock” i dodaniu „policja”. Najczęściej jest to strona internetowa danej komendy, informacyjny serwis policyjny czy po prostu, po przejściu się na najbliższy posterunek policji w danym mieście. Niestety, nadal zawód policjanta jest niewspółmiernie opłacany, biorąc pod uwagę ich obowiązki i ryzyko zawodowe. Jednak im większy staż – tym lepsze pieniądze.

Pracownicy ochrony zdrowia 

Mowa tutaj o lekarzach, pielęgniarkach, położnych. Nieustannie jest deficyt w ochronie zdrowia. Wielu specjalistów wyjechało za pracą za granicę, ponieważ tam były znacznie wyższe zarobki. Niestety, państwowa ochrona zdrowia nadal nie jest wynagradzana tak, jak powinna być wynagradzana. Jeśli jednak macie możliwość wykonywać taki zawód – w Płocku jest mnóstwo wakatów. W zależności od specjalizacji, stażu pracy i wielu innych czynników, można liczyć na różne zarobki. Zawsze lekarz może również przyjmować prywatnie, aby zwiększyć swoje zarobki. 

Oczywiście to nie jedyne zawody, na które jest zapotrzebowanie. Można również wymienić pracowników fizycznych, budowlanych, specjalistów od baz danych, fizjoterapeutów, pracowników ds. obsługi klienta… Do wyboru, do koloru. Sprawdzajcie na bieżąco ogłoszenia o pracę na interesujące was stanowiska pracy albo wybierzcie zupełnie nową ścieżkę zawodową, dostosowując się do tego, w jaki sposób kształtuje się obecnie rynek pracy w Płocku. 

 

opracowanie: Leszek Niedaleki

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się ze znajomymi:

Udostępnij
Wyślij tweeta
Wyślij e-mailem

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Czytaj więcej o:

Reklama

Reklama

Zobacz więcej z tych samych kategorii

Reklama