Radio

BiperTV

Facebook

Galerie

Wydarzenia

Artykuły

Szukaj

Reklama

Reklama

Biała Podlaska: Lewica protestuje: Cierpienie bardzo bliskiego nam narodu (film) (galeria)

W sobotę - 12 czerwca o godz. 15:00 miejscowe działaczki i działacze Lewicy zebrali się na Placu Wolności w Białej Podlaskiej aby okazać wsparcie Białorusinom żyjącym w reżimie Łukaszenki

Gościem konferencji był Poseł na sejm RP Jacek Czerniak. Głos zabrali również: radny Sejmiku Wojewódzkiego Tadeusz Kochanowski, Zdzisław Gieruszka – przewodniczący struktur SLD w naszym regionie, Natalia Klimkowicz – działaczka bialskich struktur Lewic oraz reprezentantka Młodej Lewicy – Julia Wasilewska.

Działacze i działaczki podkreślali jak istotne jest rozdzielenie narodu i obywateli od władzy. W przemówieniach wybrzmiały słowa o represjonowanych Białorusinach, do których kilka tygodni temu działacze wysłali listy ze słowami wsparcia.

Podkreślano, że cierpienie obywateli Białorusi ma miejsce bardzo blisko – 47 kilometrów – dokładnie taką odległość trzeba pokonać z Białej Podlaskiej, aby znaleźć się na Białorusi, w kraju, w którym dochodzi do rażącego łamania praw człowieka. Zapowiedziano, że nie jest to ostatnia akcja poparcia skierowana do obywateli Białorusi.

Konferencja Lewicy w Białej Podlaskiej z udziałem Młodej Lewicy i Posła na Sejm RP Jacka Czerniaka zapis live na profilu Facebook Radio Biper
https://www.facebook.com/watch/live/?v=316180836659574&ref=watch_permalink

materiał: Radio Biper Biała Podlaska
tekst: Natalia Klimkowicz Młoda Lewica
zdjęcia: Natalia Klimkowicz / Gwalbert Krzewicki
opracowanie: Gwalbert Krzewicki

Please select listing to show.

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się ze znajomymi:

Udostępnij
Wyślij tweeta
Wyślij e-mailem

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Czytaj więcej o:

Reklama

Reklama

Zobacz więcej z tych samych kategorii

Reklama