Radio

BiperTV

Facebook

Galerie

Wydarzenia

Artykuły

Szukaj

Reklama

Reklama

Łomazy: Odwiedziliśmy Klub Malucha!

W 2019 roku Gmina Łomazy podpisała umowę na dofinansowanie projektu Klub Malucha w Gminie Łomazy. Dzięki nowej placówce 23 dzieci w wieku od roku do lat trzech ma zapewnioną opiekę 5 dni w tygodniu w godzinach 7.00-17.00. Drugie półrocze 2020 roku to czas przeprowadzanych modernizacji obiektu Zespołu Placówek Oświatowych w Łomazach w którym to Klub Malucha znalazł swoje cztery kąty.

Prace modernizacyjne przeprowadził PNB Paweł Niczyporuk z Białej Podlaskiej. Dostosowano salę, przebudowano schody wejściowe prowadzące do wydzielonego wejścia do placówki od ul. Podrzecznej, zamontowano drzwi przeciwpożarowe, wyremontowano sanitariaty. Modernizacja pomieszczeń miała na celu zapewnienie dzieciom bezpieczeństwa i stworzenie komfortowych warunków.

Dodatkowo w ramach projektu zostało zakupione wyposażenie, w tym m.in.: meble, zabawki dla dzieci, gry edukacyjne, projektor i wyświetlacz multimedialny, łóżeczka dziecięce, podesty do umywalek i toalet, zabezpieczenia gniazdek, nocniki, a także piekarnik konwekcyjno-parowy i blender. Nowością jest interaktywna podłoga. Powstał także nowy plac zabaw z 11 elementami.

Klubem Malucha kieruje Ewa Belkiewicz. Zatrudniono opiekunki, dietetyka oraz pielęgniarkę i kucharkę. Maluchy korzystają z zajęć opiekuńczo-wychowawczych, mają zapewnione wyżywienie, oddzielny plac zabaw, by mogły wypoczywać na świeżym powietrzu bezpiecznie, spokojnie i w swoim dogodnym czasie.

Do 2022 roku dzięki Klubowi Malucha 23 dzieci będzie miało zapewnioną bezpłatną – rodzice są zwolnieni z opłat – opiekę, dzięki dofinansowaniu w kwocie 1 mln 158 tys. 393 zł na stworzenie nowej jednostki organizacyjnej. W projekt poprzez wkład własny w postaci pomieszczeń i branży rzeczowej wpisał się samorząd Łomaz. Klub powstał dzięki dofinansowaniu z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Lubelskiego na lata 2014 – 2020 ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Działania 9.4 Godzenie życia zawodowego i prywatnego.

Już niebawem szerszy materiał o funkcjonującej w Łomazach prawie już od roku instytucji.

materiał: Radio Biper Łomazy
tekst: Leszek Niedaleki
zdjęcia i opracowanie: Gwalbert Krzewicki

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się ze znajomymi:

Udostępnij
Wyślij tweeta
Wyślij e-mailem

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Czytaj więcej o:

Reklama

Reklama

Zobacz więcej z tych samych kategorii

Reklama