Radio

BiperTV

Facebook

Galerie

Wydarzenia

Artykuły

Szukaj

Reklama

Reklama

Leśna Podlaska: Dzień Dziecka z atrakcjami w Bordziłówce Starej (film) (galeria)

Gminny Ośrodek Kultury w Leśnej Podlaskiej, Stowarzyszenie "Otwarta Wieś" w Starej Bordziłówce oraz OSP w Starej Bordziłówce zaprosili dzieci z terenu gminy Leśna Podlaska na imprezę z okazji Dnia Dziecka. Wydarzenie pełne słońca i uśmiechu miało miejsce dziś, 3 czerwca, na placu przy świetlicy wiejskiej w Starej Bordziłówce. Festyn otworzyła dziękując jednocześnie organizatorom i współorganizatorom za zaangażowanie i zapewnienie ogromu atrakcji - Ewa Kulińska, przewodnicząca Rady Gminy w Leśnej Podlaskiej a jednocześnie radna reprezentująca mieszkańców miejscowości.

Nie ma miesiąca aby nie trzeba było jechać do Bordziłówki Starej bo „dzieje się”!
To chyba dobrze. Każdy wie już dziś gdzie leży Stara Bordziłówka. To bardzo aktywna wieś. – mówi Ewa Kulińska, i dodaje: – Od bardzo małych dzieci po seniorów spotykają się mieszkańcy na wielu wydarzeniach integracyjnych proponowanych i organizowanych w miejscowości. Ciągle się coś dzieje. Sadzenie drzew przy OSP, sprzątanie świata, Dzień Strażaka, dziś piknik z okazji Dnia Dziecka. Staramy się, aby wieś nie kojarzyła się z czymś gorszym od miasta. Bardzo cieszymy się, że z każdym rokiem widzimy wzrost aktywności mieszkańców. Coraz młodsze osoby angażują się do pracy i to cieszy!

Dzisiejszy Festyn z okazji Dnia Dziecka wsparty został przez fundusze z budżetu Gminy Leśna Podlaska w ramach pomocy organizacjom pozarządowym. W tym miejscu podziękowania Radzie Gminy i wójtowi Pawłowi Kazimierskiemu. Samo wsparcie jednak nic by nie dało i nie wystarczyło gdyby nie zaangażowanie wkładu pracy członków Stowarzyszenia „Otwarta Wieś” w Starej Bordziłówce. Wiele z zaplanowanych dziś propozycji do wspólnej zabawy nie dałoby się zorganizować gdyby nie strażacy ochotnicy z OSP w Starej Bordziłówce i animatorkom z Gminnego Ośrodka Kultury z dyrektor instytucji Agnieszką Szmurło na czele.

Co roku w Bordziłówce Starej organizowane są letnie festyny. Wymuszona przerwa w roku zeszłym z przyczyn oczywistych nie wymazała jednak doświadczeń i chęci zaangażowania w dzisiejszą imprezę. Potwierdza ten fakt też i to, że widać wśród ludzi pragnienie wyjścia z domu. Dzieci, młodzież, dorośli, seniorzy. Wspólnego spotkania, zabawy, spędzenia razem czasu i integracji – często ponownej.

Zasiedzieliśmy się w domach, trzeba ponownie wyciągać ludzi z domów ale po tym co widać dziś tutaj na placu przy świetlicy i jednostce OSP nas to nie dotyczy, mieszkańcy zjawili się tłumnie i to całymi rodzinami. – opisuje Ewa Kulińska.

Na pewno pomogło w tym budowaniu zainteresowania dzisiejszym festynem i to, że jego program został opracowany na bardzo bogato. Darmowy dmuchaniec oblegany przez dzieci. Mecz siatkówki o puchar sołtysa, pokaz sprzętu gaśniczego jednostki OSP, rozgrywki rodzinne, bańki mydlane, piknikowa galeria malowana od ręki, dwa ogromne quady i przejażdżki nimi dzięki Pawłowi Rypina oraz poczęstunek w postaci waty cukrowej i kiełbasek z grilla.

 

film: Dzień Dziecka w Bordziłówce Starej – quady Pawła Rypiny  <<==>> LINK

film: Ewa Kulińska, przewodnicząca Rady Gminy, radna miejscowości Bordziłówka Stara otwiera festyn, piknik z okazji Dnia Dziecka <<==>> LINK

 

materiał: Radio Biper Leśna Podlaska
tekst: Leszek Niedaleki
zdjęcia i opracowanie: Gwalbert Krzewicki

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się ze znajomymi:

Udostępnij
Wyślij tweeta
Wyślij e-mailem

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Czytaj więcej o:

Reklama

Reklama

Zobacz więcej z tych samych kategorii

Reklama