Radio

BiperTV

Facebook

Galerie

Wydarzenia

Artykuły

Szukaj

Reklama

Reklama

Biała Podlaska: Sukcesy „Szóstki” w Mistrzostwach Województwa w minisiatkówce (galeria)

W Ogólnopolskim Finale w dniu 29 maja 2021r. w Białej Podlaskiej, podczas Mistrzostw Województwa w minisiatkówce dziewcząt im. Marka Kisiela o Puchar Kinder Joy of Moving, które rozgrywane były w trzech kategoriach wiekowych: „dwójki”, „trójki”, „czwórki”, sukcesy we wszystkich kategoriach wiekowych odniósł SKS „Szóstka” Biała Podlaska.

O dwa miejsca premiowane awansem do Wielkiego Finału rywalizowało 11 zespołów w „dwójkach”, 10 zespołów w „trójkach” i 9 zespołów w „czwórkach”. Organizatorami zawodów był SKS „Szóstka” TPS Biała Podlaska i WZPS w Lublinie . Zawody rozgrywane były w hali ZSO nr 2 – „trójki” i IV LO im. Stanisława Staszica – „dwójki” i „czwórki”. Startowały najlepsze zespoły wyłonione drogą Eliminacji Wojewódzkich. Uroczystego otwarcia i zakończenia Turnieju dokonał Prezes Wojewódzkiego Związku Piłki Siatkowej w Lublinie Pan Krzysztof Iwańczuk.

SKS „Szóstka” TPS reprezentowały 4 zespoły w poszczególnych kategoriach wiekowych i wszystkie cztery awansowały do Finału Ogólnopolskiego, który odbędzie się w dniach 26-29.08.2021r. Uczennice SP 6 i Akademii S.O.S reprezentujące. SKS „Szóstka” TPS Biała Podlaska, jako jedyne w Województwie uzyskały awans we wszystkich kategoriach wiekowych, a w ‘’trójkach” dwa zespoły.

W „dwójkach” dziewczęta z „Szóstki”: Agata Tarasiuk, Amelia Juszczuk i Michalina Sadowska zajęły II miejsce.

W „trójkach” w finale o I miejsce rywalizowały dwa nasze zespoły. I miejsce zajęły: Laila Świderek, Anna Borys, Izabela Mróz, Tamara Gaponiuk, Lena Smoleń,

II miejsce zajęły ich klubowe koleżanki: Zofia Sawicka, Klaudia Stolarczuk, Julia Kazimierak, Weronika Popławska, Karolina Sulej.

W „czwórkach” nasze dziewczęta w składzie: Agata Kopryjaniuk, Oliwia Hromiuk, Michalina Gaponiuk, Julia Polubiec, Oliwia Kasiedczak, Daria Rożnowicz zajęły II miejsce.

Ogromny sukces dziewcząt z klasy VI a SP Nr 6 w Białej Podlaskiej i ich nauczyciela-trenera Grzegorza Gajewskiego, ponieważ wszystkie uczennice z tej klasy awansowały do Finału Ogólnopolskiego – 10 dziewcząt w „trójkach” i 3 dziewczynki, które grały w „czwórkach”, a w klasie jest 13 dziewczynek, które reprezentowały nasz klub w Finale Wojewódzkim i uzyskały awans do Wielkiego Finału.

Wszystkim zawodniczkom uczestniczącym w Finale Wojewódzkim gratulujemy, a reprezentantkom Województwa Lubelskiego, które awansowały do Finału Ogólnopolskiego życzymy powodzenia.

Organizatorzy również zadbali o pełne bezpieczeństwo uczestników, zawody obyły się bez udziału publiczności.

Zawodniczki i trenerzy: Bożena Gajewska, Anna Świderek, Grzegorz Gajewski, Grzegorz Piszcz dziękują Dyrekcji ZSO nr 2 i IV LO im. Stanisława Staszica za umożliwienie przeprowadzenia Finału Wojewódzkiego udostępniając nieodpłatnie halę sportową.


 

materiał: „Szóstka” Biała Podlaska
tekst i zdjęcia: Grzegorz Piszcz
opracowanie: Gwalbert Krzewicki

 

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się ze znajomymi:

Udostępnij
Wyślij tweeta
Wyślij e-mailem

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Czytaj więcej o:

Reklama

Reklama

Zobacz więcej z tych samych kategorii

Reklama