Do czego używa się srebra?
Wyróżnia się ono doskonałym przewodnictwem elektrycznym oraz cieplnym. Z tego powodu sprawdza się w wielu dziedzinach przemysłu. Złom srebra wykorzystuje się m.in. do produkcji urządzeń elektrycznych i elektronicznych, np. bezpieczników, przełączników, drutów. Metal znajduje się również w artykułach komputerowych, np. w blaszkach umieszczonych w klawiaturze. Dodatkowo z materiału wytwarza się elementy w silnikach samochodowych, telefonach komórkowych lub sprzętach RTV. Po pierwiastek sięgają także dostawcy paneli fotowoltaicznych.
Od czego zależy cena?
Stawka za sprzedaż srebra zmienia się w zależności od:
cen giełdowych – aktualnie uncja srebra jest warta 27,88 USD (stan na 21 maja 2021), wartość ta może się jednak zmieniać (wpływ na to ma m.in. sytuacja na światowych rynkach),
jakości dostarczonego materiału – im wyższa próba, tym więcej można otrzymać (najdroższe jest srebro o wartości 999),
prowizji pobieranych przez skup srebra (najlepiej porównać ceny w kilku miejscach),
rodzaju i ilości sprzedawanego towaru – przy ustalaniu kosztorysu analizuje się skład i wagę przedmiotów (przy większych dostawach można liczyć na rabaty).
Współpracuj tylko ze sprawdzonym złomem srebra
Z roku na rok pojawia się coraz więcej złomów srebra. Czym jednak kierować się przy wyborze właściwej lokalizacji. Znaczenie ma przede wszystkim renoma danego punktu (na zainteresowanie zasługuje m.in. zlomskup.eu). Firma, która długo działa na rynku, z reguły dysponuje rozbudowanym zapleczem transportowym. Dzięki temu może odebrać towar praktycznie z każdego rejonu w Polsce. Dodatkowo takie przedsiębiorstwo posiada spektrometry pozwalające na uzyskanie szybkiej i precyzyjnej wyceny. To pozwala na sprawne załatwienie wszystkich formalności.
Oddaj niepotrzebne rzeczy na złom!
Jeśli dysponujesz przedmiotami zawierającymi srebro, oddaj je na złom. W ten sposób nie tylko zyskasz finansowo, ale również będziesz miał realny wpływ na ochronę naszej planety. Metal znajdziesz m.in. w: niektórych sztućcach, a także w akumulatorach, drutach stykach, przewodach, blaszkach.
opracowanie: Gwalbert Krzewicki