Radio

BiperTV

Facebook

Galerie

Wydarzenia

Artykuły

Szukaj

Reklama

Reklama

Biała Podlaska: Niedziela ze sztuką! (film) (galeria)

Ruszył nowy cykl spotkań z artystami z bialskiego środowiska plastycznego. Wydarzenie cyklicznie odbywać się ma na terenie przy Galerii Podlaskiej, główna Brama Wjazdowa na teren Parku Radziwiłłów w Białej Podlaskiej. Pierwsze spotkanie już dziś - 23 maja.

Ideą wydarzenia jest prezentacja prac plastycznych bialskiego środowiska plastycznego w przestrzeni parkowej w piękny, niedzielny dzień. Spacerujący mieszkańcy miasta, turyści mogą bezpośrednio porozmawiać o sztuce z artystami a także mogli odwiedzić Galerię Podlaską i obejrzeć twórczość – w tym momencie – Doriana Karolaka.

– „Niedziela ze sztuką” była artystyczna, kolorowa i ciepła. – mówi kierownik Galerii Podlaskiej, Renata Sobczak. Natomiast wśród prac i wśród artystów obecnych podczas pierwszej Niedzieli ze sztuką znajdziemy i spotkać możemy się z takimi osobami jak: Ewa Borowska, Maciej Falkiewicz, Jacek Gałczyński, Daniel Ludwiczuk, Weronika Ludwiczuk, Maria Daszko, Tadeusz Cieślak, Magdalena Wójcik, Danuta Koszołko, Piotr Kowieski, Mieczysław Skalimowski, Partyk Pykacz, Artur Kulik, Natalia Grabko, Adam Korszun i Renata Sobczak. Licznie spacerujący mieszkańcy miasta mogli podziwiać liczne dzieła malarskie, rzeźby, ceramikę oraz ręcznie szyte torby. Odwiedził niedzielną sztukę również prezydent miasta Michał Litwiniuk.

Warto dodać to co jest najważniejsze w całym przedsięwzięciu, że możliwość prezentacji swoich prac nie jest dla nich zamknięta. Cały czas można przyjechać i dowieźć swoje prace, wyeksponować je i zaprezentować odwiedzających. Lista artystów i twórców jest podczas Niedziel ze sztuką cały czas otwarta!

Kolejne niedziele ze sztuką odbędą się 6 czerwca, 4 lipca, 8 sierpnia i 5 września.

Niedziela ze sztuką! Renata Sobczak kierownik Galerii Podlaskiej zaprasza na spacer z kontemplacją po Parku Radziwiłłów w Białej Podlaskiej. Relacja live na Facebook Radio Biper
https://fb.watch/5FXgWlVAmg/

Niedziela ze sztuką w Galerii Podlaskiej (zaproszenie) <<==>> LINK

materiał: Radio Biper Biała Podlaska
tekst: Leszek Niedaleki
zdjęcia i opracowanie: Gwalbert Krzewicki

Please select listing to show.

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się ze znajomymi:

Udostępnij
Wyślij tweeta
Wyślij e-mailem

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Czytaj więcej o:

Reklama

Reklama

Zobacz więcej z tych samych kategorii

Reklama