Radio

BiperTV

Facebook

Galerie

Wydarzenia

Artykuły

Szukaj

Reklama

Reklama

Województwo: Podrobiona odzież na giełdzie w Mokrem

Ponad 1160 sztuk podrobionej odzieży zabezpieczyli podczas wspólnej akcji kontrolnej funkcjonariusze lubelskiej KAS i policji z Zamościa. W sprawie zatrzymany został 28-letni obywatel Bułgarii.

Funkcjonariusze celno-skarbowi z Czwartego Referatu Realizacji w Zamościu wraz z funkcjonariuszami Komendy Miejskiej Policji w Zamościu prowadzili wspólnie działania wymierzone w nieuczciwych sprzedawców oferujących do sprzedaży towar z nielegalnie naniesionymi znakami towarowymi.

Kontrola miała miejsce 9 maja 2021 r. na giełdzie towarowej w miejscowości Mokre.

Na jednym ze stoisk funkcjonariusze znaleźli ponad 1160 sztuk podrabianej odzieży, bezprawnie opatrzonej markowymi znakami towarowymi. Wśród zabezpieczonych wyrobów znalazły się m.in. koszulki, skarpety i bielizna. Odzieżą handlował 28-letni obywatel Bułgarii.

Funkcjonariusze zabezpieczyli podrobioną odzież. Mężczyzna trafił do Komendy Miejskiej Policji w Zamościu, gdzie usłyszy zarzut posiadania i wprowadzania do obrotu towarów z zarejestrowanym znakiem towarowym, którego nie miał prawa używać.

Zgodnie z ustawą prawo własności przemysłowej za tego typu przestępstwo grożą surowe kary – do 2 lat pozbawienia wolności oraz przepadek zabezpieczonego mienia.

materiał: Izba Administracji Skarbowej w Lublinie
tekst i zdjęcia: Marzena Siemieniuk Referat Obsługi Klienta i Komunikacji Zewnętrznej Izba Administracji Skarbowej w Lublinie
opracowanie: Gwalbert Krzewicki

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się ze znajomymi:

Udostępnij
Wyślij tweeta
Wyślij e-mailem

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Czytaj więcej o:

Reklama

Reklama

Zobacz więcej z tych samych kategorii

Reklama