Radio

BiperTV

Facebook

Galerie

Wydarzenia

Artykuły

Szukaj

Reklama

Reklama

Kryminałki: Wypadek podczas zmiany pasa ruchu

Wczoraj na Alei Jana Pawła II w Białej Podlaskiej, 64-latek kierujący motorowerem zderzył się z osobowym Mitsubishi. Do wypadku doszło podczas zmiany pasa ruchu przez kierowcę jednośladu, który jak się okazało był nietrzeźwy. Urządzenie wykazało 0,8 promila alkoholu w jego organizmie. Mężczyzna z obrażeniami ciała trafił do szpitala. Wyjaśniamy okoliczności zdarzenia oraz apelujemy o rozwagę na drodze.

Do wypadku doszło wczoraj około godziny 10.40 na Alei Jana Pawła II w Białej Podlaskiej. Ze wstępnych ustaleń wynika, że kierujący motorowerem 64-letni mieszkaniec miasta doprowadził do zderzenia z samochodem osobowym marki Mitsubishi. Prawdopodobną przyczyną był nieprawidłowo wykonany przez 64-latka manewr zmiany pasa ruchu.

Autem kierowała 54-letnia mieszkanka Białej Podlaskiej. W chwili zdarzenia kobieta była trzeźwa. Potwierdziło to przeprowadzone przez mundurowych badanie, natomiast w przypadku 64-latka urządzenie wykazało 0,8 promila alkoholu w jego organizmie.

Policjanci ustalają wszystkie okoliczności zdarzenia oraz apelują o rozwagę na drodze Przypominając, że motorowerzyści obok rowerzystów i pieszych to ”niechronieni uczestnicy ruchu drogowego”, którzy narażeni są najbardziej na tragiczne skutki zdarzeń drogowych. Przestrzeganie przepisów ruchu drogowego i podstawowe zasady bezpieczeństwa z pewnością wystarczą, by uniknąć tragedii na drodze.

Przypominamy też, że jazda w stanie nietrzeźwości zagrożona jest karą do 2 lat pozbawienia wolności. W przypadku osób kierujących pojazdem „na podwójnym gazie” niezależnie od orzeczonej kary, sąd obligatoryjnie orzeka świadczenie pieniężne w wysokości nie mniejszej niż 5 tysięcy złotych.


materiał: Komenda Miejska Policji w Białej Podlaskiej
tekst i zdjęcia: Barbara Salczyńska-Pyrchla rzecznik prasowy KMP Biała Podlaska
opracowanie: Gwalbert Krzewicki

Please select listing to show.

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się ze znajomymi:

Udostępnij
Wyślij tweeta
Wyślij e-mailem

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Czytaj więcej o:

Reklama

Artykuł sponsorowany >>

Reklama

Zobacz więcej z tych samych kategorii

Reklama