Radio

BiperTV

Facebook

Galerie

Wydarzenia

Artykuły

Szukaj

Reklama

Reklama

Biała Podlaska: Nowe przedszkole przy Łomaskiej. To tutaj przeniesie się samorządowa „szóstka”

Umowa na rozbudowę budynku pod przyszłe przedszkole podpisana została pod koniec listopada 2020 roku. Wykonawcą inwestycji jest bialski Dombud. To tu jeszcze w tym roku przeniesie się funkcjonujące obecnie przy Łomaskiej 21 Samorządowe Przedszkole nr 6.

W nowym przedszkolu powstaje 5 sal dla dzieci, gabinet logopedyczno-medyczny, przestronna szatnia, kuchnia, jadalnia oraz pomieszczenia techniczne. Budowa przedszkola wykonywana jest na bazie funkcjonującego do niedawna obiektu handlowego przy ulicy Łomaskiej 2d. Następuje gruntowna przebudowa, modernizacja, rozbudowa budynku i zmiana poprzez dostosowanie sposobu dotychczasowego użytkowania.

Jest to też jeden z kilku elementów prowadzonego w mieście projektu polegającego na remoncie i przebudowie budynków na obszarze rewitalizacji z przeznaczeniem na realizację usług społecznych.

Otwarcie placówki początkowo planowane było na połowę 2021 roku. Biorąc jednak pod uwagę zakres prac zrealizowanych do dziś i mając na uwadze jeszcze prace wykończeniowe i wyposażeniowe otwarcie placówki możliwe będzie najwcześniej we wrześniu br.. Przedszkolaki nowy rok szkolny rozpoczną w zupełnie nowych warunkach.

Warto też dodać, że budowa przedszkola w nowej lokalizacji pozwoli nie tylko na danie nowego wyglądu i życia samemu budynkowi ale też w zakresie prac przewidziane jest uporządkowanie terenu wokół. Budowa dróg dojazdowych, chodników, placu zabaw i zieleńców. To pierwszy impuls mogący stać się iskra zapalną dla modernizacji znacznie większego obszaru okolic C.H. SAS i terenów przy Łomaskiej.

Inwestycja związana z remontami i rewitalizacją obiektów na obszarach rewitalizacji w Białej Podlaskiej ma wartość blisko 19 i pół mln zł, z czego 17 i pół mln zł pochodzi ze środków UE, a 2 i pół mln zł z budżetu państwa. Wartość budowy nowego przedszkola w całości to kwota ok. 2 mln 800 tys zł.

Biała Podlaska: Umowa na rozbudowę budynku pod przyszłe przedszkole podpisana <<==>> LINKmateriał: Radio Biper Biała Podlaska
tekst: Leszek Niedaleki
zdjęcia i opracowanie: Gwalbert Krzewicki

Please select listing to show.

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się ze znajomymi:

Udostępnij
Wyślij tweeta
Wyślij e-mailem

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Czytaj więcej o:

Reklama

Artykuł sponsorowany >>

Reklama

Zobacz więcej z tych samych kategorii

Reklama