Radio

BiperTV

Facebook

Galerie

Wydarzenia

Artykuły

Szukaj

Reklama

Reklama

1. maja. 17. rocznica wejścia Polski do Unii Europejskiej

- Ta data wyznaczyła moment, w którym Polska oficjalnie „powróciła” do rodzinnej Europy. Jesteśmy wspólnotą - wartości, dążeń, celów. Bycie w niej dało nam także możliwość szybszego nadrobienia zaległości w różnych dziedzinach życia - przede wszystkim dzięki unijnym środkom finansowym. - napisał dziś prezydent Miasta Biała Podlaska na swoim facebookowym profilu. Za co kochamy Cię Europo?

Miasto Biała Podlaska wciąż realizuje inwestycje na taką skalę, która bez tego wsparcia nie byłaby możliwa. Rozwój, modernizacja, postęp – te słowa określają proces, który obserwujemy w Białej Podlaskiej od czasu, gdy Polska jest w Unii Europejskiej.

Szereg projektów dla przedsiębiorców, edukacyjnych, kulturalnych, o znaczeniu społecznym dało efekty nie do przecenienia. Dzięki Unii Europejskiej konsekwentnie modernizuje się elementy i infrastrukturę w wielu obszarach tematycznych. – Rewitalizujemy nasze cenne historyczne zabytki, rekultywujemy tereny, rozbudowujemy infrastrukturę – zarówno dzięku milionom złotych dotacji, jak i pracy wielu osób – samorządowców, specjalistów od funduszy unijnych, przedsiębiorców i zwykłych mieszkańców. – stwierdza prezydent Litwiniuk.

Dziś Wspólnota jest dla nas codziennością, racją stanu. Do tej pory radośnie świętowaliśmy ten dzień na Pikniku „Kochamy Cię, Europo” na terenie Założenia Radziwiłłów, podczas którego tradycyjnie organizowałem najmłodszym bialczanom zajęcia ze wspinaczki. Gdy uporamy się z pandemią, wrócimy do tej tradycji, bo chcemy i kochamy czuć się wspólnotą – miejską i europejską. – zapewnia prezydent miasta.

Łączy nas UE i #LaczyNasBialaPodlaska

materiał: Michał Litwiniuk, Prezydent Miasta Biała Podlaska
tekst: Michał Litwiniuk / Leszek Niedaleki
opracowanie: Gwalbert Krzewicki

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się ze znajomymi:

Udostępnij
Wyślij tweeta
Wyślij e-mailem

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Czytaj więcej o:

Reklama

Reklama

Zobacz więcej z tych samych kategorii

Reklama