Radio

BiperTV

Facebook

Galerie

Wydarzenia

Artykuły

Szukaj

Reklama

Reklama

Kryminałki: Skorzystał z nadarzającej się okazji

Za kradzież roweru odpowie 40-letni mieszkaniec gminy Biała Podlaska. Sprawca wykorzystał moment pozostawienia przez właścicielkę niezabezpieczonego jednośladu. Międzyrzeccy kryminalni odzyskali rower oraz zatrzymali amatora cudzego mienia. Mężczyzna usłyszał już zarzuty i przyznał się do winy. Kradzież zagrożona jest karą do 5 lat pozbawienia wolności.

Międzyrzeccy kryminalni w trakcie wykonywanych czynności ustalili, że 40-latek z gminy Międzyrzec Podlaski podejrzewany jest o kradzież roweru. Sprawca wykorzystał fakt pozostawienia przez właścicielkę na parkingu sklepowym niezabezpieczonego jednośladu. Do zdarzenia doszło pod koniec marca ubiegłego miesiąca pod jednym z międzyrzeckich marketów. Podczas kontaktu z pokrzywdzoną funkcjonariusze potwierdzili posiadane informacje. Kobieta przyznała, że nie zgłaszała tego faktu na Policję, gdyż liczyła na to, ze rower sam się odnajdzie. Wartość strat oszacowana została przez pokrzywdzoną na kwotę około 700 złotych.

W trakcie wykonywanych czynności kryminalni odzyskali skradziony jednoślad. Zatrzymali też 40-latka do wyjaśnienia. W rozmowie z zatrzymującymi go policjantami przyznał, iż myślał, że jednoślad został porzucony. Mężczyzna usłyszał już zarzut i przyznał się do winy. Na poczet przyszłych kar i grzywien policjanci zabezpieczyli od mężczyzny gotówkę.

O dalszym losie 40-latka zadecyduje sąd. Za popełniony czyn grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.

materiał: Komenda Miejska Policji w Białej Podlaskiej
tekst i zdjęcia: Barbara Salczyńska-Pyrchla rzecznik prasowy KMP Biała Podlaska
opracowanie: Gwalbert Krzewicki

Please select listing to show.

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się ze znajomymi:

Udostępnij
Wyślij tweeta
Wyślij e-mailem

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Czytaj więcej o:

Reklama

Reklama

Zobacz więcej z tych samych kategorii

Reklama