Radio

BiperTV

Facebook

Galerie

Wydarzenia

Artykuły

Szukaj

Reklama

Reklama

Biała Podlaska: Budowa Podmiejskiej z kilkoma niespodziankami (galeria)

Kilka dni temu Prezydent Miasta Biała Podlaska Michał Litwiniuk w specjalnym komunikacje przekazał kolejne świetne informacje dotyczące inwestycji służących poprawie jakości życia mieszkańców poprzez realizację budowy ulicy Podmiejskiej. W realizacji pojawi się niebawem jeden kilometr trasy. Przetarg został ogłoszony. Wybraliśmy się aby wykonać fotorelację stanu obecnego ulicy. Zagłębiając się w szczegóły projektu wyłuskaliśmy jeszcze kilka dodatkowych dobrych informacji.

Dokumentacja techniczna inwestycji obejmuje wykonanie robót na całej długości ulicy Podmiejskiej tj. od ulicy Armii Krajowej do ulicy Francuskiej. To prawie 1000 metrów trasy. W zakresie przewidziano wykonanie przebudowy istniejącej jezdni o nawierzchni bitumicznej wraz ze skrzyżowaniami zwykłymi oraz mini rondem, budowę chodnika (strona południowa), ścieżki pieszo-rowerowej (strona północna) i zjazdów na posesje. Z tych dodatkowych dobrych informacji zawartych w projekcie widnieje m.in. jednoczesne wykonanie wraz z chodnikiem fragmentu ulicy Kasztanowej – 100 metrów – stanowiącej dojazd do szkoły oraz zatoka autobusowa z chodnikiem przy ulicy Francuskiej.

Podczas realizacji inwestycji przebudowane i od podstaw powstaną skrzyżowania Podmiejskiej z ul. Armii Krajowej, Fieldorfa, Pileckiego, Kasztanową, Lipową, Prusa, Żeromskiego, Dziedzickiego i Francuską.

Planowana inwestycja zlokalizowana jest w obszarze zabudowanym na terenie osiedla z zabudową mieszkaniową wielorodzinną i jednorodzinną.

Ulica Podmiejska posiada obecnie oznakowanie pionowe oraz lokalnie poziome tj. na początkowym odcinku oraz przy skrzyżowaniu z ul. Stefana Żeromskiego. W obrębie szkoły przy ulicy Kasztanowej zamontowany jest listwowy próg zwalniający.

Na ulicy Podmiejskiej występuje średnie natężenie ruchu pojazdów i pieszych. W godzinach porannych i popołudniowych natężenie ruchu wzrasta w związku z funkcjonowaniem szkoły im. Janusza Korczaka.

Nowa ulica Podmiejska w przekroju: 6 metrów szerokości jezdnia, od 2 do 3 metrów chodnik, 3 metry szerokości ścieżka rowerowa.
Rondo na skrzyżowaniu ulic Podmiejskiej i Żeromskiego: mini rondo, 22 metry średnica zewnętrzna, 12 metrów średnica wyspy przejezdnej, wyspy dzielące malowane na jezdni i z kostki o krawężniku zaniżonym.

Pierwsze nakłady na budowę ulicy Podmiejskiej w obecnym projekcie Miasto Biała Podlaska poniosło już w roku minionym, było to ponad 87 tys zł, m.in. na wykonanie dokumentacji budowlanej. Natomiast 5 mln 400 tys zł zarezerwowano na rzecz budowy ulicy Podmiejskiej w Białej Podlaskiej w budżecie 2021 roku. W kwocie tej znalazły się środki zewnętrzne w wysokości prawie 1 mln 267 tys zł. W wyniku zmian i aktualizacji kwota realizacji budowy ulicy zwiększona została o ponad 112 tys zł i tyle Rada Miasta na wniosek Prezydenta Miasta Biała Podlaska dorzuciła do inwestycji. Łącznie ok. 5 mln 513 tys zł zabezpieczyło Miasto na pokrycie kosztów budowy ulicy Podmiejskiej w zakresie objętym projektem. Wykonawcę i ostateczny koszt realizacji zadania poznamy w pierwszej połowie maja.

Więcej informacji:
Biała Podlaska: Rusza przetarg na budowę ulicy Podmiejskiej <<==>> LINK
Biała Podlaska: Pozwolenie na budowę ulicy Kasztanowej <<==>>LINK

  

 

materiał: Radio Biper Biała Podlaska
tekst: Leszek Niedaleki / na podstawie dokumentacji przetargowej
mapy: Projektowanie i Nadzór Dariusz Borowski Biała Podlaska / dokumentacja przetargowa
zdjęcia i opracowanie: Gwalbert Krzewicki

Please select listing to show.

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się ze znajomymi:

Udostępnij
Wyślij tweeta
Wyślij e-mailem

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Czytaj więcej o:

Reklama

Artykuł sponsorowany >>

Reklama

Zobacz więcej z tych samych kategorii

Reklama