Radio

BiperTV

Facebook

Galerie

Wydarzenia

Artykuły

Szukaj

Reklama

Reklama

Styrzyniec: Ochroń Ziemię bądź jej przyjacielem…

Świat dookoła nas bardzo się zmienia. Coraz mniej jest uroczych miejsc i zielonych placów nie dotkniętych niszczycielską działalnością człowieka. Żeby chronić przyrodę trzeba nie tylko o tym mówić, ale zacząć też i działać. Aby zmienić nastawienie człowieka do środowiska trzeba zacząć już od najmłodszych dzieci.

„Drodzy Ziemianie, czy wiecie,
jeśli śmiecić nie przestaniecie
niedługo sami w tych śmieciach utoniecie”

Dlatego 22 kwietnia w Oddziale Przedszkolnym w Styrzyńcu zorganizowany został cykl zabaw i działań przybliżających dzieciom temat dbania o naszą Planetę. Celem było uświadomienie przedszkolakom, jakie niebezpieczeństwo grozi środowisku naturalnemu ze strony człowieka, rozwijanie troski o obecną i przyszłą jakość życia na Ziemi oraz przypomnienie istoty segregowania śmieci, oszczędzania wody i prądu. Tematyka zajęć zawierała również wiadomości związane z programem „Czyste powietrze wokół nas”, realizowanym przez nasze przedszkole.

Dzieci na znak przyjaźni z przyrodą ubrały się tego dnia na zielono i ochoczo rozpoczęły zaplanowane eco-zadania. Na samym początku obejrzały film edukacyjny pt., ,,Strażnicy Ziemi” . Po rozwiązaniu zagadek dzieci wykonały plakat pt. ,, Przyjaciele Ziemi”, wysłuchały listu od zwierząt i roślin z prośbą o opiekę. Dzieci składały także ekologiczne przyrzeczenie dotyczącą przestrzegania podstawowych zasad dbania o środowisko.

Zwieńczeniem Dnia Ziemi było sprzątanie okolicy Przedszkola połączone z segregowaniem śmieci, gdyż świadomość ekologiczną warto wyrabiać u dzieci już od najmłodszych lat, bo „czym skorupka za młodu nasiąknie…”

materiał: Oddział Przedszkolny w Styrzyńcu
tekst i zdjęcia: Malwina Filipiuk wychowawca
opracowanie: Gwalbert Krzewicki

Please select listing to show.

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się ze znajomymi:

Udostępnij
Wyślij tweeta
Wyślij e-mailem

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Czytaj więcej o:

Reklama

Zobacz więcej z tych samych kategorii

Reklama