Radio

BiperTV

Facebook

Galerie

Wydarzenia

Artykuły

Szukaj

Reklama

Reklama

Terespol: Iza z minimum olimpijskim!

Arkadiusz Gardzielewski i Aleksandra Lisowska zostali w Dębnie nowymi mistrzami Polski w maratonie. Maratończycy 18.04.2021 r. walczyli o medale, ale przede wszystkim minima na igrzyska olimpijskie w Tokio.

World Athletics zamyka okienko kwalifikacyjne już 31 maja 2021 r! Wśród mężczyzn wygrał Arkadiusz Gardzielewski z wynikiem, 2:10:31 (rekord Polski!), tuż za nim dotarli do mety Kamil Karbowiak (2:10:35) i Krystian Zalewski, któremu zmierzono 2:10:55. Wszyscy trzej z minimum olimpijskim!

Wśród kobiet zwyciężyła Aleksandra Lisowska. Uzyskała nie tylko minimum olimpijskie, ale też wyrównała rekord Polski z czasem 2:26:08. Równie ciekawie było za jej plecami. Angelika Mach poprawiła „życiówkę” o ponad 12 minut!, osiągnęła czas 2:27:04. Świetnie spisała się „nasza” Izabela Paszkiewicz, trzecia na mecie z rekordem życiowym 2:28:10, która także uzyskała minimum olimpijskie. Wielkie gratulacje!!!!

Rodzi się pytanie tylko, kto na Igrzyska pojedzie? Każdy kraj ma prawo wystawić maksymalnie trzech reprezentantów dla każdej płci. Wśród mężczyzn wcześniej minima zdobyli Adam Nowicki i Marcin Chabowski, a wśród kobiet Karolina Nadolska.

Zgodnie z regulaminem ostateczną decyzję o powołaniu do Reprezentacji Olimpijskiej podejmuje Zarząd Polskiego Komitetu Olimpijskiego na wniosek Zarządu Polskiego

Związku Lekkiej Atletyki. Ten, będzie brał pod uwagę następujące kryteria:
a) dyspozycja zdrowotna,
b) dyspozycja startowa (poziom sportowy nie odbiegający od wskaźnika),
c) pozycja w rankingu World Athletics,
d) miejsce uzyskane podczas PZLA Mistrzostw Polski 2021,
e) start we wcześniejszych imprezach rangi mistrzowskiej międzynarodowej.
Także.. w sumie ciężko powiedzieć kto pojedzie z piątki zawodników i czwórki zawodniczek (Karolina Nadolska minimum uzyskała w 2019 r.). My nieustannie trzymamy kciuki za Izę! Zasłużyła na udział w Igrzyskach jak mało kto!


materiał: World Athletics
tekst i zdjęcia: Krystyna Pucer
opracowanie: Gwalbert Krzewicki

Please select listing to show.

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się ze znajomymi:

Udostępnij
Wyślij tweeta
Wyślij e-mailem

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Czytaj więcej o:

Reklama

Zobacz więcej z tych samych kategorii

Reklama