Radio

BiperTV

Facebook

Galerie

Wydarzenia

Artykuły

Szukaj

Reklama

Reklama

Kryminałki: Podróżował drogą krajową bez uprawnień oraz pod wpływem środków odurzających

Wczoraj na „krajowej dwójce” bialscy policjanci zatrzymali kierowcę osobowego opla. Przeprowadzone przez mundurowych badanie wykazało, że 32-latek znajdował się pod wpływem narkotyków. Nie posiadał też uprawnień do kierowania. Policjanci ustalają wszystkie okoliczności sprawy. Kierowanie pod wpływem środków odurzających zagrożone jest karą do 2 lat pozbawienia wolności.

Wczoraj po południu podczas wspólnych działań funkcjonariusze bialskiej drogówki i wydziału kryminalnego zatrzymali do kontroli drogowej osobowego opla. Do zdarzenia doszło na „krajowej dwójce” w miejscowości Rogoźniczka. Za kierownicą auta siedział 32-letni mieszkaniec Białej Podlaskiej. Razem z nim podróżowało troje pasażerów.

Mężczyzna był trzeźwy, jednak jego zachowanie wskazywało, że może znajdować się pod działaniem środków odurzających. Potwierdził to również przeprowadzony przez funkcjonariuszy test. Od 32-latka pobrana została krew do badań na zawartość narkotyków w jego organizmie. Auto zabezpieczone zostało na parkingu strzeżonym natomiast kierowca opla został zatrzymany. Jak ustalili policjanci 32-latek nie posiadał uprawnień do kierowania.

Funkcjonariusze ustalają wszystkie okoliczności sprawy. Zgodnie z obowiązującymi przepisami kierowanie pod wpływem środków odurzających zagrożone jest karą do 2 lat pozbawienia wolności. Mężczyzna odpowie też za popełnione wykroczenie.


materiał: Komenda Miejska Policji w Białej Podlaskiej
tekst i zdjęcia: Barbara Salczyńska-Pyrchla rzecznik prasowy KMP Biała Podlaska
opracowanie: Gwalbert Krzewicki

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się ze znajomymi:

Udostępnij
Wyślij tweeta
Wyślij e-mailem

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Czytaj więcej o:

Reklama

Reklama

Zobacz więcej z tych samych kategorii

Reklama