Radio

BiperTV

Facebook

Galerie

Wydarzenia

Artykuły

Szukaj

Reklama

Reklama

Włodawa: Przesyłka z substancją psychoaktywną

Funkcjonariusze Lubelskiego Urzędu Celno-Skarbowego ujawnili w przesyłce kurierskiej 1 kg substancji psychoaktywnej 4-CMC. Sprawę do dalszego prowadzenia przejęła Komenda Miejska Policji w Lublinie. 31-letni mieszkaniec Włodawy usłyszał zarzuty.

Funkcjonariusze Lubelskiego Urzędu Celno-Skarbowego otrzymali informację, że do sortowni jednej z firm kurierskich w Lublinie mogły trafić podejrzane przesyłki.

22 marca 2021 r. funkcjonariusze przeprowadzili w obiekcie czynności kontrolne w wyniku których natrafili na przesyłkę z zagranicy, w której znajdowała się krystaliczna substancja. Jak się okazało były to narkotyki. Łącznie blisko kilogram substancji psychoaktywnej 4-CMC.

Podczas prowadzonych czynności funkcjonariuszy Służby Celno-Skarbowej wspierał pies służbowy szkolony do wykrywania substancji odurzających.

4-CMC jest zaliczana do substancji psychotropowych. Sprzedawana jest jako tzw. „dopalacz”. Przeprowadzone wyniki badań potwierdziły, że „zażycie substancji 4-CMC może stanowić zagrożenie dla zdrowia lub życia ludzi, jako następstwo wystąpienia silnych efektów toksycznych, w szczególności upośledzenia funkcji układu sercowo naczyniowego (zaburzenia rytmu serca, zmiany ciśnienia krwi), z granicznymi zaburzeniami skutkującymi utratą przytomności z zatrzymaniem krążenia włącznie”.

Zatrzymany narkotyk wraz z dokumentacją został przekazany Komendzie Miejskiej Policji w Lublinie.

Funkcjonariusze z Wydziału do Walki z Przestępczością Narkotykową KMP w Lublinie bardzo szybko natrafili na trop adresata przesyłki. Jak się okazało narkotyki miały trafić do 39-letniego mieszkańca Włodawy. Mężczyzna został zatrzymany i doprowadzony do prokuratury. Usłyszał zarzuty udziału w wewnątrzwspólnotowym nabyciu substancji psychoaktywnych. Decyzją sądu został tymczasowo aresztowany na okres 3 miesięcy.


materiał: Izba Administracji Skarbowej w Lublinie
tekst i zdjęcia: Marzena Siemieniuk Referat Obsługi Klienta i Komunikacji Zewnętrznej Izba Administracji Skarbowej w Lublinie
opracowanie: Gwalbert Krzewicki

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się ze znajomymi:

Udostępnij
Wyślij tweeta
Wyślij e-mailem

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Czytaj więcej o:

Reklama

Reklama

Zobacz więcej z tych samych kategorii

Reklama