Radio

BiperTV

Facebook

Galerie

Wydarzenia

Artykuły

Szukaj

Reklama

Reklama

Kodeń: Rozmawiali o aktywnym pograniczu

12 lutego w Gminnym Centrum Kultury, Sportu i Turystyki odbyło się spotkanie członków Przygranicznego Obszaru Funkcjonalnego „Aktywne Pogranicze” z gmin: Janów Podlaski, Konstantynów, Tuczna, Leśna Podlaska, Piszczac, Rokitno, Sławatycze Terespol, Zalesie oraz miasta Terespol.

Na spotkaniu obecny był Dariusz Stefaniuk Poseł na Sejm RP a także także mgr Izabela Ejtel Kierownik ds. Administracji Wydziału Nauki o Ziemi i Gospodarki Przestrzennej UMCS w Lublinie oraz ojciec proboszcz Dariusz Malajka.

Spotkanie rozpoczął wójt gminy Kodeń Jerzy Troć witając gości i przedstawiając w krótkim wstępie gminę Kodeń. Zaprezentował także dwa krótkie filmy o gminie Kodeń. W dalszej części uczestnicy omawiali m.in. końcową wersję Zintegrowanej Strategii Rozwoju Przygranicznego Obszaru Funkcjonalnego „Aktywne Pogranicze” oraz możliwości współpracy z UMCS w Lublinie. W przyszłości umożliwi to składanie wniosków o dofinansowanie w partnerstwie. 

O możliwości zakładania spółdzielni energetycznych rolników mówił z kolei wójt gminy Tuczna Zygmunt Litwiniuk. Sprawa spółdzielni ma powrócić pod obrady „Aktywnego” Pogranicza na następnym spotkaniu.

 

Tekst / zdjęcia: UG w Kodniu

Please select listing to show.

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się ze znajomymi:

Udostępnij
Wyślij tweeta
Wyślij e-mailem

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Czytaj więcej o:

Reklama

Reklama

Zobacz więcej z tych samych kategorii

Reklama